Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О предупреждении коррупции" (относительно требований к членам конкурсной комиссии по отбору кандидатов на должности членов Национального агентства по вопросам предупреждения коррупции)

Проект закона Украины от 14.07.2015 № 2344а
Дата рассмотрения: 14.07.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" (щодо вимог до членів конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести такі зміни до частини четвертої статті 5 Закону України "Про запобігання корупції" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., N 49, ст. 2056):

1) в абзаці другому слова "боротьби з організованою злочинністю і корупцією" замінити словами "запобігання і протидії корупції";

2) абзац шостий замінити абзацами такого змісту:

"5) чотири особи, запропоновані громадськими об'єднаннями зі статусом юридичної особи, що мають не менше трьох років підтвердженого досвіду роботи у сфері запобігання корупції. Особи, запропоновані громадськими об'єднаннями, повинні мати не менше трьох років підтвердженого досвіду роботи у сфері запобігання корупції. Особи, запропоновані громадськими об'єднаннями, відбираються до складу конкурсної комісії шляхом проведення Інтернет-голосування в порядку, визначеному Положенням про конкурс. Секретаріат Кабінету Міністрів України забезпечує оприлюднення на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів України не пізніше ніж за п'ять днів до дня проведення голосування відомостей про зазначені громадські об'єднання та про осіб, запропонованих ними до складу конкурсної комісії, зокрема відомостей щодо стажу роботи у сфері права та досвіду роботи таких осіб у сфері запобігання корупції.

Члени конкурсної комісії повинні мати бездоганну ділову репутацію, високі професійні та моральні якості.

Не може бути членом конкурсної комісії особа, яка:

1) за рішенням суду визнана недієздатною або її дієздатність обмежена;

2) має судимість за вчинення злочину, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку (крім реабілітованої особи), або на яку протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов'язаного з корупцією;

3) відповідно до вироку суду, що набрав законної сили, позбавлена права займатися діяльністю, пов'язаною з виконанням функцій держави, або обіймати певні посади.

Конкурсна комісія вважається повноважною в разі затвердження в її складі не менше шести осіб".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України протягом двадцяти п'яти днів з дня набрання чинності цим Законом забезпечити формування складу конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції з урахуванням змін, що вносяться цим Законом, зокрема організувати і провести відбір чотирьох членів конкурсної комісії від громадських об'єднань відповідно до пункту 5 частини четвертої статті 5 Закону України "Про запобігання корупції", а також забезпечити оголошення конкурсу на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

Опрос