Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 79-1 Земельного кодекса Украины (относительно упрощения порядка формирования земельных участков)

Проект закона Украины от 06.07.2015 № 2304а
Дата рассмотрения: 06.07.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до статті 791 Земельного кодексу України (щодо спрощення порядку формування земельних ділянок)

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести зміни до Земельного кодексу України:

1. У Земельному кодексі України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2002, N 3-4, ст. 27 (із змінами):

1) статтю 791 викласти в такій редакції:

"1. Формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об'єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж, розмірів, та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.

2. Сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі.

3. Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.

4. Формування новостворених земельних ділянок, а саме земельних ділянок які не мали визначених площ та розмірів, щодо них не приймались рішення про надання у власність чи користування,до моменту прийняття цього Закону, та які не перебували у фактичному користуванні юридичних чи фізичних осіб,здійснюються за проектами землеустрою щодо відведення земельних ділянок із земель державної т а комунальної власності.

5. Формування земельних ділянок,що здійснюється у процесі розмежування земель державної та комунальної власності,здійснюється шляхом визначення меж та розмірів земельних ділянок, за проектами землеустрою щодо створення нових та впорядкування існуючих землеволодінь та землекористувань.

6. Формування земельних ділянок не здійснюється, а відомості щодо меж та розмірів цих земельних ділянок вносяться до Державного земельного кадастру без розробки проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок,у випадку,коли ці земельні ділянки фактично використовуються юридичними чи фізичними особами або щодо них приймались рішення про надання у власність чи користування,та ці рішення не були реалізовані. У таких випадках їх дійсні межі та розміри встановлюються на підставі технічної документації із землеустрою щодо складання документів,що посвідчують право на земельну ділянку. Згідно цих матеріалів дані про них вносяться до Державного земельного кадастру і з цього моменту вони вважаються сформованими.

7. Винесення в натуру меж сформованої земельної ділянки до її державної реєстрації здійснюється за документацією із землеустрою, яка стала підставою для її формування.

8. Земельна ділянка може бути об'єктом цивільних прав виключно з моменту її формування та державної реєстрації права власності на неї.

9. Державна реєстрація речових прав на земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.

10. Державна реєстрація прав суборенди, сервітуту, які поширюються на частину земельної ділянки, здійснюється після внесення відомостей про таку частку до Державного земельного кадастру.

11. Межі суміжних земельних ділянок приватної власності можуть бути змінені їх власниками без формування нових ділянок за проектами землеустрою із впорядкування існуючих землеволодінь".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Б. Гройсман

Опрос