Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно организации работы Верховной Рады Украины

Проект закона Украины от 04.03.2015 № 2300
Дата рассмотрения: 04.03.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України щодо організації роботи Верховної Ради України

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законів України:

1. У статті 7 Закону України "Про комітети Верховної Ради України" (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., N 17, ст. 146):

1) пункт 2 частини першої доповнити словами "(за пропозицією депутатської фракції, за квотою якої народний депутат України був обраний на посаду)";

2) частину четверту після слів "може бути внесена Головою Верховної Ради України" доповнити словами "депутатською фракцією, за квотою якої народний депутат України був обраний на посаду".

2. У Регламенті Верховної Ради України, затвердженому Законом України "Про Регламент Верховної Ради України" (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., NN 14 - 17, ст. 133 із наступними змінами):

1) у частині п'ятій статті 51:

третє речення виключити;

доповнити двома реченнями такого змісту: "Якщо до народного депутата протягом поточного скликання Верховної Ради вже застосовувались заходи, передбачені цією частиною, Верховна Рада може прийняти рішення про позбавлення народного депутата права брати участь у пленарних засіданнях (до п'ятнадцяти пленарних засідань). Такі рішення доводяться до відома виборців через газету "Голос України";

2) статтю 59 викласти в такій редакції:

"Стаття 59. Умови формування депутатських фракцій (депутатських груп)

1. Народний депутат може входити до складу лише однієї депутатської фракції (депутатської групи).

2. Народний депутат, обраний за виборчим списком політичної партії (виборчого блоку політичних партій), або народний депутат, який був висунутий відповідною політичною партією (виборчим блоком політичних партій) в одномандатному окрузі, може входити до складу лише депутатської фракції тієї політичної партії (виборчого блоку політичних партій), від якої його обрано.

3. Голова Верховної Ради України, Перший заступник та заступник Голови Верховної Ради України не входять до складу депутатської фракції (депутатської групи).

4. У разі невходження народного депутата, обраного від політичної партії (виборчого блоку політичних партій), до складу депутатської фракції цієї політичної партії (виборчого блоку політичних партій) або виходу народного депутата зі складу такої фракції його повноваження припиняються достроково на підставі закону за рішенням вищого керівного органу відповідної політичної партії (виборчого блоку політичних партій) з дня прийняття такого рішення.

5. Народний депутат, обраний в одномандатному окрузі, який реєструвався кандидатом у народні депутати шляхом самовисування, або народний депутат, який був висунутий політичною партією (виборчим блоком політичних партій), що за результатами виборів не взяла участь у розподілі депутатських мандатів, у разі невходження до складу депутатської фракції або виходу чи виключення зі складу фракції, а також народний депутат, обраний від політичної партії (виборчого блоку політичних партій), що за результатами виборів взяла участь у розподілі депутатських мандатів, і якого виключено із складу відповідної депутатської фракції, є позафракційним.

6. Позафракційні народні депутати можуть входити до складу депутатських фракцій або об'єднуватися у депутатську групу народних депутатів (далі - депутатська група). Позафракційні народні депутати, обрані від політичних партій (виборчих блоків політичних партій), що за результатами виборів взяли участь у розподілі депутатських мандатів, і яких виключено із складу відповідних депутатських фракцій, не можуть входити до складу депутатських фракцій або депутатських груп. Кількість осіб у депутатській групі не може бути меншою, ніж кількість осіб у найменшій фракції, що сформована на початку першої сесії.

7. Депутатська група реєструється в Апараті Верховної Ради в порядку, встановленому статтею 60 цього Регламенту.

8. Зареєстрована депутатська група має права депутатської фракції";

3) у частині четвертій статті 60 слова "частиною четвертою статті" замінити словами "частиною шостою статті".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

Опрос