Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно создания благоприятных условий для внедрения благотворительных текстовых сообщений

Проект закона Украины от 03.03.2015 № 2297
Дата рассмотрения: 03.03.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення сприятливих умов для впровадження благодійних текстових повідомлень

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У Законі України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" (Відомості Верховної Ради, 2013, N 25, ст. 252):

1) частину 1 статті 1 доповнити пунктом 5 такого змісту:

"5) благодійне текстове повідомлення - текстове повідомлення (SMS), надіслане на телефонний номер, виділений оператором телекомунікацій бенефіціару (у т. ч. благодійній організації) для збору коштів на благодійні цілі. Отримавши благодійне текстове повідомлення, оператор телекомунікацій зобов'язується перерахувати кошти відповідному бенефіціару (у т. ч. благодійній організації) на благодійні цілі у розмірі, визначеному у публічному договорі.

За надіслання благодійного текстового повідомлення з абонента стягується плата у розмірі не більше собівартості такої послуги.".

У зв'язку з цим пункти 5, 6 вважати відповідно пунктами 6 і 7 частини 1 статті 1.

2) частину 1 статті 7 після слів "електронного зв'язку або телекомунікації" доповнити словами "в тому числі благодійного текстового повідомлення".

2. У Законі України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринку фінансових послуг" (Відомості Верховної Ради України, 2002, N 1, ст. 1):

1) статтю 4 доповнити частиною 4 такого змісту:

"Не вважаються фінансовими операції оператора телекомунікацій з перерахування коштів на цілі благодійної діяльності в межах благодійного текстового повідомлення та збору коштів на благодійні цілі за дорученням благодійної організації.".

3. У Законі України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 2001, N 29, ст. 137):

1) пункт 1.24 частини 1 статті 1 доповнити абзацом четвертим такого змісту:

"Цей закон не поширюється на операції операторів телекомунікацій з перерахування коштів на цілі благодійної діяльності в межах благодійного текстового повідомлення та збору коштів на благодійні цілі за дорученням благодійної організації.".

4. У Законі України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1997, N 37, ст. 237):

1) пункт 10 статті 1 після слів "При цьому збір на обов'язкове державне пенсійне страхування не сплачується" доповнити словами "абонентами при відправленні благодійного текстового повідомлення;";

2) абзац 3 пункту 9 статті 2 після слів "визначена за звичайними розцінками (тарифами) такого оператора" доповнити словами "крім випадків надання послуг з відправлення благодійного текстового повідомлення.";

3) абзац 5 пункту 9 статті 2 доповнити підпунктом "вартість послуг з відправлення благодійного текстового повідомлення.";

4) пункт 9 статті 2 доповнити шостим абзацом такого змісту: "У разі отримання благодійного текстового повідомлення суми збору на обов'язкове державне пенсійне страхування виходячи з суми коштів, на яку оператор стільникового рухомого зв'язку перераховує кошти відповідному бенефіціару, зараховуються оператором стільникового рухомого зв'язку в рахунок зменшення поточних платежів з цього збору протягом поточного звітного періоду.".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

Опрос