Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О лицензировании определенных видов хозяйственной деятельности" (относительно применения принципа молчаливого согласия в сфере лицензирования)

Проект закона Украины от 03.03.2015 № 2294
Дата рассмотрения: 03.03.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (щодо застосовування принципу мовчазної згоди в сфері ліцензування)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., ст. 299 із змінами) такі зміни:

1. У статті 1

частину першу доповнити новим абзацом такого змісту:

"принцип мовчазної згоди - принцип, згідно з яким суб'єкт господарювання набуває право на провадження певних видів господарської діяльності без отримання відповідної ліцензії, за умови якщо суб'єктом господарювання або уповноваженою ним особою подано в установленому порядку заяву та документи в повному обсязі на її отримання, але у встановлений законом строк ліцензію або рішення про відмову у її видачі не видано або не направлено".

2. Статтю 11

доповнити новою сьомою частиною такого змісту:

"у разі якщо заявником до органу ліцензування у встановленому законом порядку подано заяву про видачу ліцензії та відповідні документи у повному обсязі, але у визначений законодавством строк органом ліцензування рішення про видачу ліцензії або відмову у її видачі не прийнято або не направлено (видано) заявникові повідомлення про прийняте рішення про видачу ліцензії або про відмову у її видачі може застосовуватися принцип мовчазної згоди".

доповнити новою восьмою частиною такого змісту:

"У разі, якщо у встановлений законодавством строк заявникові не видано або не направлено (видано) ліцензію або рішення про відмову у її видачі, то через десять робочих днів з дня закінчення строку, встановленого для прийняття рішення про видачу або відмову у видачі ліцензії, заявник має право проводити певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності без справляння плати за видачу ліцензії. Копія опису прийнятих органом ліцензування документів з відміткою про дату їх прийняття є підтвердженням подання заяви і документів для отримання ліцензії".

доповнити новою дев'ятою частиною такого змісту:

"Застосування принципу мовчазної згоди не позбавляє органи ліцензування обов'язку видати ліцензію або прийняти рішення про відмову у її видачі. Органи ліцензування не мають права анулювати ліцензію, яка не була видана при застосуванні принципу мовчазної згоди".

II. Цей Закон набирає чинності з дня наступного після його опублікування.

III. Прикінцеві положення.

Кабінету Міністрів України у тримісячний термін з дня набрання чинності цим Законом:

- привести нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

- забезпечити внесення змін чи скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону України.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Б. ГРОЙСМАН

Опрос