Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно реализации права на приватизацию жилья жильцами общежитий)

Проект закона Украины от 03.07.2015 № 2283а
Дата рассмотрения: 03.07.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України (щодо реалізації права на приватизацію житла мешканцями гуртожитків)

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У Законі України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків"(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2008, N 46, ст. 323):

1) статтю 4 викласти в наступній редакції:

"1. Громадяни, на яких поширюється дія цього Закону, мають право на приватизацію житлових приміщень у гуртожитках.

Приватизація житлових приміщень у гуртожитках здійснюється відповідно до Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом".

2. Громадяни, які на законних підставах проживають у гуртожитках, що було включено до статутних капіталів товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації), набувають право на приватизацію житлових приміщень у таких гуртожитках після їх передачі у власність відповідної територіальної громади.".

2) доповнити Закон України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків"(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2008, N 46, ст. 323) статтею 5-1 такого змісту:

"Стаття 5-1. Особливості проведення приватизації житлових (кімнат) і нежитлових приміщень у гуртожитках, які перебувають у державній власності

Для цілей цього Закону встановлюються особливості приватизації житлових і нежитлових приміщень у гуртожитках, які перебувають у державній власності.

До прийняття гуртожитку, який перебуває у державній власності, у власність територіальної громади, згідно з цим Законом, територіальний орган Фонду Державного майна України, в межах адміністративно-територіальної одиниці якого розташовано даний гуртожиток, приймає в межах своєї компетенції відповідний наказ про надання дозволу на приватизацію його житлових і нежитлових приміщень. Наказ про надання дозволу на приватизацію житлових і нежитлових приміщень гуртожитку є підставою для приватизації таких приміщень громадянами, на яких поширюється дія цього Закону.".

3) доповнити Закон України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2008, N 46, ст. 323 статтею 18-1 такого змісту:

"Стаття 18-1. Повноваження територіальних органів Фонду державного майна України щодо приватизації житла у гуртожитках

Фонд державного майна України в особі відповідних територіальних органів Фонду державного майна України:

1) приймає рішення (наказ) про надання дозволу на приватизацію житлових і нежитлових приміщень у гуртожитках державної форми власності;

2) приймає рішення про реконструкцію, капітальний ремонт чи перепрофілювання гуртожитку (цілісного майнового комплексу) у разі необхідності до прийняття гуртожитку у власність територіальної громади;

3) здійснює інші повноваження у цій сфері відповідно до Закону.".

2. У Законі України "Про приватизацію державного житлового фонду" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, N 36, ст. 524) статтю 8 доповнити пунктом 13 в наступній редакції:

"13. Передача житлових і нежитлових приміщень у гуртожитках державної форми власності, які не було передано у власність територіальної громади, здійснюється в порядку, передбаченому даним законом для передачі житлових приміщень у гуртожитках комунальної власності. Органи приватизації, вказані у даному законі, не мають права відмовляти громадянам у приватизації приміщень у гуртожитках державної власності з тих підстав, що даний гуртожиток не було передано до власності територіальної громади. Підставою для приватизації приміщень у гуртожитках державної власності є прийняття територіальним органом Фонду державного майна України, в межах адміністративно-територіальної одиниці якого розташовано гуртожиток, рішення (наказу) про надання дозволу на приватизацію житлових і нежитлових приміщень гуртожитку.".

3. У Законі України "Про Фонд державного майна України" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2012, N 28, ст. 311) абзац 12 пункту 2 частини першої статті 5 викласти в наступній редакції:

"приймає рішення про приватизацію, в тому числі про приватизацію громадянами житлових та нежитлових приміщень у гуртожитках державної форми власності, які не було передано до власності територіальних громад;".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набуває чинності з 1 серпня 2015 року.

2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

 

Опрос