Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О мобилизационной подготовке и мобилизации" (относительно специального сбора за отсрочку призыва на военную службу во время частичной мобилизации)

Проект закона Украины от 27.02.2015 № 2251
Дата рассмотрения: 27.02.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (щодо спеціального збору за відстрочку призову на військову службу під час часткової мобілізації)

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, N 44, ст. 416 із наступними змінами) такі зміни:

1. Частину першу статті 12 доповнити абзацом тридцять третім такого змісту:

"розробляє порядок сплати спеціального збору за відстрочку призову на військову службу під час часткової мобілізації."

2. Статтю 23 доповнити частиною третьою такого змісту:

"Призову на військову службу під час часткової мобілізації не підлягають особи, що сплатили спеціальний збір за відстрочку призову на військову службу під час часткової мобілізації в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.".

3. Доповнити статтею 23-1 такого змісту:

"Стаття 23-1. Спеціальний збір за відстрочку призову на військову службу під час мобілізації

1. Відстрочка від призову на військову службу під час часткової мобілізації надається особам, що сплатили спеціальний збір за відстрочку призову на військову службу під час мобілізації. Кошти, що надійшли за сплату спеціального збору за відстрочку призову на військову службу під час мобілізації, зараховуються до Державного бюджету України.

2. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації не надається особам, що сплатили спеціальний збір за відстрочку призову на військову службу під час часткової мобілізації, в разі введення воєнного стану.

3. Сума спеціального збору розраховуватиметься за формулою

Сз = Бвс * Зк * Мк, де

Сз - Спеціальний збір за відстрочку;

Бвс - базова вікова ставка;

Зк - Зарплатний коефіцієнт;

Мк - коефіцієнт місця проживання.

4. Базова вікова ставка становить (Бвс):

для осіб віком до 25 років включно - у розмірі 30 мінімальних заробітних плат;

для осіб віком від 26 років до 31 року включно - у розмірі 35 мінімальних заробітних плат;

для осіб віком від 31 року до 45 років включно - у розмірі 45 мінімальних заробітних плат;

для осіб віком від 46 років - у розмірі 30 мінімальних заробітних плат.

5. Зарплатний коефіцієнт становить (Зк):

для осіб, середня заробітна плата яких за останні 6 місяців дорівнює або менше 1 мінімальної заробітної плати - 0,9;

для осіб, середня заробітна плата яких за останні 6 місяців становить від 1 мінімальної заробітної плати до 3 мінімальних заробітних плат - 1,05;

для осіб, середня заробітна плата яких за останні 6 місяців становить від 4 мінімальних заробітної плат до 6 мінімальних заробітних плат - 1,15;

для осіб, середня заробітна плата яких за останні 6 місяців становить від 7 мінімальних заробітних плат до 15 мінімальних заробітних плат - 1,2;

для осіб, середня заробітна плата яких за останні 6 місяців становить від 16 мінімальних заробітних плат до 30 мінімальних заробітних плат - 1,3;

для осіб, середня заробітна плата яких за останні 6 місяців дорівнює або вища 31 мінімальної заробітної - 1,5;

для осіб, які протягом останніх шести місяців є безробітними, - 0,9.

6. Коефіцієнт місця проживання становить (Мк):

для сіл та селищ - 0,9;

для міст - 1,05;

для міст районного значення - 1,1;

для міст обласного значення та для міст, які є обласними центрами, - 1,15;

для міста Києва та Севастополя - 1,3.

7. Особи, які сплатили спеціальний збір за відстрочку призову на військову службу під час часткової мобілізації, не підлягають призову на військову службу під час часткової мобілізації протягом 365 днів з дня сплати спеціального збору за відстрочку призову на військову службу під час мобілізації."

II. Цей Закон набирає чинності 20 березня 2015 року.

III. Кошти, що зараховані до Державного бюджету України у 2015 і 2016 році за сплату спеціального збору за відстрочку призову на військову службу під час мобілізації, спрямовуються за відповідними бюджетними програмами на фінансування діяльності Центрального органу, центрів реабілітації учасників бойових дій та антитерористичної операції, реабілітаційних установ державної форми власності, оплату заходів реабілітації, передбачених індивідуальною програмою реабілітації, покриття інших витрат Державного бюджету України, які передбачені Законом України "Про реабілітацію учасників бойових дій та антитерористичної операції".

IV. Доручити Кабінету Міністрів України не пізніше ніж за п'ятнадцять днів до набрання чинності цим Законом розробити та зареєструвати порядок сплати спеціального збору за відстрочку призову на військову службу під час мобілізації.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос