Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об основах государственной регуляторной политики в сфере хозяйственной деятельности" (относительно повторного обнародования проекта регуляторного акта, органами и должностными лицами местного самоуправления)

Проект закона Украины от 01.07.2015 № 2213а
Дата рассмотрения: 01.07.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" (щодо повторного оприлюднення проекту регуляторного акта, органами та посадовими особами місцевого самоврядування)

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести зміни до такого закону України:

1. Внести зміни до статті 35 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" (11 вересня 2003 року N 1160-IV):

Статтю 35 викласти у такій редакції:

"Оприлюднення з метою одержання зауважень і пропозицій проектів регуляторних актів, прийняття яких належить до компетенції виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах рад, а також сільських, селищних та міських голів, проводиться до внесення цих проектів на розгляд засідання відповідного виконавчого органу ради або до внесення їх на затвердження відповідному сільському, селищному, міському голові.

За рішенням сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради або відповідальної постійної комісії відповідної ради: оприлюднюються проекти регуляторних актів, які не оприлюднювалися до внесення їх на розгляд сесії відповідної ради; можуть повторно оприлюднюватися проекти регуляторних актів, які оприлюднювалися до внесення їх на розгляд сесії відповідної ради.

У разі оприлюднення проектів регуляторних актів за рішенням відповідної ради або відповідальної постійної комісії цієї ради функцію розробника проекту виконує орган, особа чи група осіб, які внесли цей проект на розгляд сесії відповідної ради, якщо інше не встановлено у рішенні ради чи відповідальної постійної комісії.

Зауваження і пропозиції щодо оприлюдненого проекту регуляторного акта, внесеного на розгляд сесії ради, та відповідного аналізу регуляторного впливу надаються фізичними та юридичними особами, їх об'єднаннями розробникові цього проекту та головній постійній комісії ради.

Органи та посадові особи місцевого самоврядування до компетенції яких відноситься прийняття регуляторних актів, зобов'язані повторно оприлюднити проект регуляторного акту який був оприлюднений раніше, внаслідок зміни змісту проекту регуляторного акту за наслідками розгляду пропозицій та зауважень до такого проекту регуляторного акта.

Повторне оприлюднення проекту регуляторного акту здійснюється за аналогічною процедурою, за якою відбувалося оприлюднення проекту регуляторного акту у перший раз".

2. Внести зміни до статті 36 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" (11 вересня 2003 року N 1160-IV):

Статтю 36 викласти у такій редакції:

"Регуляторний акт не може бути прийнятий або схвалений уповноваженим на це органом чи посадовою особою місцевого самоврядування, якщо наявна хоча б одна з таких обставин:

відсутній аналіз регуляторного впливу;

проект регуляторного акта не був оприлюднений;

проект регуляторного акта не був повторно оприлюднений у випадку, встановленому статтею 35 цього Закону.

У разі виявлення будь-якої з цих обставин орган чи посадова особа місцевого самоврядування має право вжити передбачених законодавством заходів для припинення виявлених порушень, у тому числі відповідно до закону скасувати або зупинити дію регуляторного акта, прийнятого з порушеннями".

II. Прикінцеві положення.

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

привести у відповідність із цим Законом свої нормативно-правові акти;

забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос