Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно запрещения взыскания в бесспорном порядке по договору о предоставлении потребительского кредита

Проект закона Украины от 19.02.2015 № 2176
Дата рассмотрения: 27.08.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони стягнення у безспірному порядку за договором про надання споживчого кредиту

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести зміни до таких Законів України:

1. Частину першу статті 87 Закону України "Про нотаріат" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 39 від 28.09.1993) викласти у такій редакції:

"Для стягнення грошових сум або витребування від боржника майна нотаріуси вчиняють виконавчі написи на документах, що встановлюють заборгованість. Виконавчі написи не вчиняються на документах, що встановлюють заборгованість за договорами споживчого кредитування та договорами іпотеки, поруки та за іншими відповідними правочинами щодо забезпечення виконання зобов'язань за договорами про надання споживчих кредитів.".

2. Частину шосту статті 20 Закону України "Про заставу" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 47 від 24.11.1992) викласти у такій редакції:

"Звернення стягнення на заставлене майно здійснюється за рішенням суду або третейського суду, на підставі виконавчого напису нотаріуса, якщо інше не передбачене законом або договором застави. Звернення стягнення на заставлене майно державного підприємства (підприємства, не менше п'ятдесяти відсотків акцій (часток, паїв) якого є у державній власності) здійснюється за рішенням суду. Звернення стягнення на заставлене майно за договорами споживчого кредитування та договорами іпотеки, поруки та за іншими відповідними правочинами щодо забезпечення виконання зобов'язань за договорами про надання споживчих кредитів здійснюється виключно за рішенням суду.".

3. Частину третю статті 33 Закону України "Про іпотеку" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., N 38 від 19.09.2003, ст. 313) викласти у такій редакції:

"Звернення стягнення на предмет іпотеки здійснюється на підставі рішення суду, виконавчого напису нотаріуса або згідно з договором про задоволення вимог іпотекодержателя. Звернення стягнення на предмет іпотеки за правочинами щодо забезпечення виконання зобов'язань за договорами про надання споживчих кредитів здійснюється виключно за рішенням суду.".

4. Статтю 11 Закону України "Про захист прав споживачів" (Відомості Верховної Ради України, 1991 р., N 30, ст. 379) доповнити частиною 14 такого змісту:

"14. Звернення стягнення у безспірному порядку на заставлене майно за договорами споживчого кредитування та договорами іпотеки, поруки та за іншими відповідними правочинами щодо забезпечення виконання зобов'язань за договорами про надання споживчих кредитів забороняється.".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та поширює свою дію на відповідні договори, які будуть укладені після набрання ним чинності, а також на договори, які укладені до набрання ним чинності, але виконавчі написи на них на момент набрання чинності цим Законом не вчинені.

2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

 

Опрос