Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно запрещения взыскания в бесспорном порядке по договору о предоставлении потребительского кредита

Проект закона Украины от 19.02.2015 № 2176
Дата рассмотрения: 19.02.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони стягнення у безспірному порядку за договором про надання споживчого кредиту

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких Законів України:

1. Частину 1 статті 87 Закону України "Про нотаріат" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 39 від 28.09.1993) викласти у такій редакції:

"1. Для стягнення грошових сум або витребування від боржника майна нотаріуси вчиняють виконавчі написи на документах, що встановлюють заборгованість, крім документів, що встановлюють заборгованість за договорами про надання споживчих кредитів та/або їх забезпечувальних договорах.

Нікчемним є виконавчий напис нотаріуса, вчинений на документі, що встановлює заборгованість за договором про надання споживчого кредиту та/або його забезпечувальним договором.".

2. Частину 6 статті 20 Закону України "Про заставу" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 47 від 24.11.1992) викласти у такій редакції:

"6. Звернення стягнення на заставлене майно здійснюється за рішенням суду або третейського суду, або виконавчого напису нотаріуса, крім стягнення за договором про надання споживчого кредиту та/або його забезпечувального договору. Виконавчий напис нотаріуса, вчинений на документі, що встановлює заборгованість за договором про надання споживчого кредиту та/або його забезпечувальним договором є нікчемним.

Звернення стягнення на заставлене майно державного підприємства (підприємства, не менше п'ятдесяти відсотків акцій (часток, паїв) якого є у державній власності) здійснюється за рішенням суду.".

3. Частину 3 статті 33 Закону України "Про іпотеку" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., N 38 від 19.09.2003, ст. 313) викласти у такій редакції:

"3. Звернення стягнення на предмет іпотеки здійснюється за рішенням суду, або згідно з договором про задоволення вимог іпотекодержателя, або за виконавчим написом нотаріуса, крім стягнення за договором про надання споживчого кредиту та/або його забезпечувального договору. Виконавчий напис нотаріуса, вчинений на документі, що встановлює заборгованість за договором про надання споживчого кредиту та/або його забезпечувальним договором є нікчемним.".

4. Статтю 11 Закону України "Про захист прав споживачів" (Відомості Верховної Ради України, 1991 р., N 30, ст. 379) доповнити частиною 14 такого змісту:

"14. Стягнення у безспірному порядку за договором про надання споживчого кредиту та/або його забезпечувальним договором забороняється. Нікчемним є виконавчий напис нотаріуса, вчинений на документі, що встановлює заборгованість за договором про надання споживчого кредиту та/або його забезпечувальним договором".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування та поширює свою дію на правовідносини, що виникли після набрання ним чинності, а також на правовідносини, що регулюються цим Законом і виникли до набрання ним чинності.

2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

Опрос