Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об охране прав на знаки для товаров и услуг" (относительно внедрения механизма разового денежного взыскания для эффективной защиты права владельцев товарных знаков)

Проект закона Украины от 24.06.2015 № 2157а
Дата рассмотрения: 24.06.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" (щодо впровадження механізму разового грошового стягнення для ефективного захисту права власників товарних знаків)

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести до Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., N 7, ст. 36) наступні зміни та доповнення:

1) абзац першій пункту 2 статті 20 в кінці доповнити словами:

"або виплатити разове грошове стягнення замість відшкодування збитків."

2) статтю 21 доповнити пунктом 3 та 4 такого змісту:

"3. Суд у випадках та в порядку, встановлених законом, може постановити рішення, зокрема, про:

1) застосування негайних заходів щодо запобігання порушенню права власника свідоцтва на знак та збереження відповідних доказів;

2) зупинення пропуску через митний кордон України товарів, імпорт чи експорт яких здійснюється з порушенням права власника свідоцтва на знак;

3) вилучення з цивільного обороту товарів, виготовлених або введених у цивільний оборот з порушенням права власника свідоцтва на знак;

4) вилучення з цивільного обороту матеріалів та знарядь, які використовувалися переважно для виготовлення товарів маркованих чужим знаком;

5) застосування разового грошового стягнення замість відшкодування збитків за неправомірне використання знаку;

6) опублікування в засобах масової інформації відомостей про порушення права власника свідоцтва на знак та зміст судового рішення щодо такого порушення.

4. Суд має право постановити рішення про виплату разового грошового стягнення, що визначається судом, у розмірі від 10 до 50000 мінімальних заробітних плат, замість відшкодування збитків.

При визначенні разового грошового стягнення, яке має бути виплачено замість відшкодування збитків, суд зобов'язаний у встановлених цією частиною межах визначити розмір разового грошового стягнення, враховуючи обсяг порушення та (або) вину відповідача.".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у місячний термін з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Гройсман

Опрос