Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 42 Закона Украины "О высшем образовании" (относительно усовершенствования требований к кандидату на должность руководителя высшего учебного заведения)

Проект закона Украины от 19.06.2015 № 2135а
Дата рассмотрения: 19.06.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до статті 42 Закону України "Про вищу освіту" (щодо удосконалення вимог до кандидата на посаду керівника вищого навчального закладу)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про вищу освіту" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2014, N 37-38, ст. 2004 із наступними змінами) такі зміни:

1. Частину 1 статті 42 викласти у такій редакції:

"Кандидат на посаду керівника вищого навчального закладу повинен вільно володіти державною мовою, а також володіти однією з іноземних мов (англійською, німецькою чи французькою), мати вчене звання та науковий ступінь і стаж роботи на посадах науково-педагогічних працівників не менш як 10 років. Кандидат на посаду керівника вищого навчального закладу державної чи комунальної форми власності має бути громадянином України.

Одна і та сама особа не може бути керівником відповідного вищого навчального закладу більше ніж два строки."

2. Частину 5 статті 42 викласти у такій редакції:

"Методичні рекомендації щодо особливостей виборчої системи, порядку обрання керівника вищого навчального закладу та типова форма контракту з керівником державного вищого навчального закладу затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Рівень володіння іноземною мовою (англійською, німецькою чи французькою) для кандидата на посаду керівника вищого навчального закладу визначається в порядку, який затверджується Кабінетом Міністрів України".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом, забезпечити прийняття актів, необхідних для реалізації цього Закону.

3. Вимога частини першої статті 42 щодо необхідності володіння іноземною мовою (англійською, німецькою чи французькою) для кандидата на посаду керівника вищого навчального закладу не поширюється на керівників вищих навчальних закладів I - II рівня акредитації.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Гройсман

Опрос