Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно отмены платы за присоединение к сетям субъектов естественных монополий

Проект закона Украины от 19.06.2015 № 2130а
Дата рассмотрения: 19.06.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України щодо скасування плати за приєднання до мереж суб'єктів природних монополій

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести зміни до таких законів України:

1) Закон України "Про електроенергетику" (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., N 1, ст. 1 із наступними змінами):

1.1) абзаци 48, 49 статті 1 викласти в наступній редакції:

"стандартне приєднання - приєднання електроустановки (крім електроустановок, призначених для виробництва електричної енергії потужністю більше 30 кВТ) замовника до діючих мереж електропередавальної організації на відстань, що не перевищує 300 метрів по прямій лінії від місця забезпечення потужності до місця приєднання;

ставка плати за стандартне приєднання - вартість робіт та використаних матеріалів при приєднанні електроустановки згідно проекту;".

1.2) у статті 12:

абзац десятий частини першої викласти в такій редакції:

"розроблення та затвердження правил приєднання електроустановок до електричних мереж, типових форм договорів про приєднання, типових форм технічних умов, методики розрахунку плати за приєднання електроустановок до електричних мереж та порядку оплати послуг з приєднання електроустановок до електричних мереж";

частину третю виключити.

1.3) статтю 17 викласти в наступній редакції:

"Вартість послуг із стандартного приєднання розраховується електропередавальною організацією відповідно технічних умов на підставі обґрунтованих витрат, необхідних для будівництва та/або реконструкції електромереж від місця приєднання електроустановки замовника до місця забезпечення потужності і складається з вартості робіт та використаних матеріалів.

Вартість послуг з приєднання електроустановок замовників, що не є стандартним приєднанням відповідно до статті 1 цього Закону, визначається проектно-кошторисною документацією відповідно до замовленої (заявленої) на приєднання потужності з урахуванням витрат на розвиток мереж для створення резерву потужності у місці забезпечення потужності.

Розроблення проектно-кошторисної документації забезпечується замовником, а її вартість є складовою частиною вартості послуг з приєднання.

Приєднання електроустановок замовника, яке не є стандартним приєднанням, оплачується замовником в розмірі визначеним пунктами 2, 3 цієї статті."

1.4) у статті 18:

частину третю викласти в наступній редакції:

"Розвиток електричних мереж, які перебувають у власності або користуванні електропередавальних організацій має узгоджуватися з планами забудови відповідної території.";

2) Закон України "Про засади функціонування ринку природного газу" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2010, N 48, ст. 566):

2.1) у частині першій статті 1:

пункт 18-2 викласти в наступній редакції:

"18-2) плата за стандартне приєднання - розрахована вартість послуги з приєднання, що складається з вартості робіт та матеріалів використаних для приєднання до діючих газових мереж газорозподільного підприємства об'єктів газоспоживання;";

2.2) у статті 4:

абзаци 20-2, 20-3 пункту 15 виключити.

2.3) пункт 2 статті 7-1 викласти в наступній редакції:

"2. Проектування, будівництво (нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт, технічне переоснащення) складових Єдиної газотранспортної системи України, які перебувають у власності, господарському віданні або користуванні газотранспортних та газорозподільних підприємств, передбачаються інвестиційними програмами, схваленими національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики."

2.4) статтю 7-2 виключити.

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з моменту опублікування.

2. Правовідносини, пов'язані з приєднанням об'єктів замовників до електричних і газових мереж, що виникли до набрання чинності цим Законом у разі незавершення робіт з приєднання регулюються даним Законом, а кошти за приєднання зараховуються як попередня оплата за енергоносій.

3. Кабінету Міністрів України та Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

забезпечити прийняття нормативно-правових актів, передбачених цим Законом;

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними і місцевими органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Гройсман

Опрос