Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Таможенный кодекс Украины относительно обеспечения применения санкций к государству-агрессору

Проект закона Украины от 13.02.2015 № 2129
Дата рассмотрения: 13.02.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Митного кодексу України щодо забезпечення застосування санкцій до держави-агресора

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Митного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., NN 44-48, ст. 552) такі зміни:

1. У статті 4:

1) доповнити частину першу новими підпунктами 7-1), 52-1) і 57-1) такого змісту:

"7-1) держава-агресор - держава, яка у будь-який спосіб окупувала частину території України або яка вчиняє агресію проти України, визнана Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом";

"52-1) санкції - спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи, які застосовуються з метою захисту національних інтересів, національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України, протидії діям держави-агресора і терористичній діяльності, а також запобігання порушенню, відновлення порушених прав, свобод та законних інтересів громадян України, суспільства та держави, у порядку, визначеному Законом України "Про санкції";

"57-1) товари критичної необхідності - товари, країною походження яких є держава-агресор, визначені переліком, затвердженим постановою Верховної Ради України за поданням Кабінету Міністрів України;";

2) підпункт 13 частини першої після слів "спрямовані на захист" доповнити словами та знаками "України від дій держави-агресора,".

2. Статтю 6 доповнити новою частиною третьою такого змісту:

"3. З метою захисту національних інтересів, національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України, протидії діям держави-агресора і терористичній діяльності, а також запобігання порушенню, відновлення порушених прав, свобод та законних інтересів громадян України, суспільства та держави можуть застосовуватися спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи у порядку, визначеному відповідним законом та цим Кодексом.".

3. У статті 44:

1) частину другу після слів та знаку "кількісних обмежень (квот)," доповнити словами і знаками "санкцій та заходів, передбачених законом у зв'язку з визнанням країни - державою-агресором";

2) частину третю доповнити новим підпунктом 4 такого змісту:

"4) у разі ввезення товарів, країною походження яких є держава-агресор і щодо якої застосовані санкції, а також інших товарів, що ввозяться з митної території такої держави.";

3) у частині четвертій підпункт 4 доповнити словами і знаками: "крім випадків транзиту товарів, країною походження яких є держава-агресор і щодо неї Україною застосовані санкції, а також інших товарів, що ввозяться з митної території такої держави;".

4. У статті 48 викласти частину першу в такій редакції:

"1. Орган доходів і зборів відмовляє у випуску товару, якщо цей товар походить з країни, яка є державою-агресором і щодо якої Україною застосовано санкції (крім товарів критичної необхідності та в інших випадках, передбачених законом), або з іншої країни, товари якої заборонені до переміщення через митний кордон України згідно із законодавством України.".

5. Статтю 85 доповнити новою частиною другою такого змісту:

"2. Забороняється застосування митного режим реекспорту до товару, якщо цей товар походить з країни, яка є державою-агресором і щодо якої Україною застосовано санкції (крім товарів критичної необхідності).".

6. Статтю 90 доповнити новою частиною другою такого змісту:

"2. Забороняється переміщення товарів у митному режимі транзиту, якщо ці товари походять з країни, яка є державою-агресором і щодо якої Україною застосовано санкції (крім товарів критичної необхідності).".

7) статтю 103 доповнити новою частиною другою такого змісту:

"2. Забороняється застосування митного режиму тимчасового ввезення до:

1) товарів, якщо ці товари походять з країни, яка є державою-агресором і щодо якої Україною застосовані санкції (крім товарів критичної необхідності);

2) транспортних засобів комерційного призначення, країною походження яких є держава-агресор і щодо якої Україною застосовані санкції, та/або що ввозяться на митну територію України з території такої держави, незалежно від країни походження, крім випадків, передбачених переліком товарів критичної необхідності.".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності через місяць з дня його опублікування.

2. Установити, що до товарів, країною походження яких є держава-агресор, та транспортні засоби комерційного призначення, країною походження яких є держава-агресор і щодо якої Україною застосовані санкції, та/або що ввозяться на митну територію України з території такої, які були ввезені на митну територію України до дня набуття чинності цим Законом, застосовуються правила митного режиму, задекларованому щодо цих товарів на день їх декларування до дня набуття чинності цим Законом.

3. Кабінету Міністрів України у 15-денний строк: - привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; - внести на розгляд Верховної Ради України проект постанови про затвердження переліку товарів критичної необхідності.

 

Голова Верховної Ради України

В. Гройсман

Опрос