Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Хозяйственный процессуальный кодекс Украины и Гражданский процессуальный кодекс Украины (относительно обеспечения процессуальных прав физических и юридических лиц, находящихся на территории проведения антитеррористической операции)

Проект закона Украины от 19.06.2015 № 2127а
Дата рассмотрения: 19.06.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України та Цивільного процесуального кодексу України (щодо забезпечення процесуальних прав фізичних та юридичних осіб, що перебувають на території проведення антитерористичної операції

Верховна Рада України постановляє:

1. Внести до Господарського процесуального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 6, ст. 56) такі зміни:

1.1. Доповнити частину першу статті 64 "Порушення провадження у справі" Господарського процесуального кодексу України останнім реченням такого змісту:

"У разі, якщо місцезнаходження (місце проживання) сторони знаходиться на території проведення антитерористичної операції, ухвала суду надсилається за адресою філії, іншого відокремленого підрозділу, або належним чином уповноваженого представника, щодо яких є достовірні дані про їх знаходження поза межами території, на яких проводиться антитерористична операція. Цей же порядок застосовується для розсилання сторонам викликів, ухвал, постанов та рішень судами апеляційної та касаційної інстанцій."

1.2. Доповнити статтю 79 "Зупинення провадження у справі та його поновлення" Господарського процесуального кодексу України другим абзацом такого змісту:

"Господарський суд зупиняє провадження у справі у разі, якщо сторона, місцезнаходження (місце проживання) якої знаходиться на території проведення антитерористичної операції, не може бути належним чином повідомлена про дату, час та місце слухання справи, і при цьому участь цієї сторони у судовому розгляді є обов'язковою. Провадження зупиняється на строк до моменту здійснення належного повідомлення такої сторони."

2. Внести до Цивільного процесуального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., N 40-42, ст. 492) такі зміни:

2.1. Доповнити статтю 74 Цивільного процесуального кодексу України "Судові повістки" частиною 11 такого змісту:

"11. У разі, якщо місцезнаходження (місце проживання) сторони знаходиться на території проведення антитерористичної операції, судова повістка надсилається за адресою філії, іншого відокремленого підрозділу або належним чином уповноваженого представника, щодо яких є достовірні дані про їх знаходження поза межами території, на яких проводиться антитерористична операція."

2.2. Доповнити частину першу статті 201 "Обов'язок суду зупинити провадження у справі" Цивільного процесуального кодексу України пунктом 8 такого змісту:

"8) Якщо сторона, місцезнаходження (місце проживання) якої знаходиться на території проведення антитерористичної операції, не може бути належним чином повідомлена про дату, час та місце слухання справи, і при цьому участь цієї сторони у судовому розгляді є обов'язковою."

2.3. Доповнити статтю 203 "Строки, на які зупиняється провадження у справі" Цивільного процесуального кодексу України пунктом 6 такого змісту:

"6) Пунктом 8 частини першої статті 201 цього Кодексу - до моменту здійснення належного повідомлення сторони."

3. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

 

Голова Верховної Ради
України

 

Опрос