Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 201 Уголовного кодекса Украины (относительно ответственности за незаконное перемещение через таможенную границу Украины и за незаконное приобретение, сбыт или использование специальных технических средств негласного получения информации)

Проект закона Украины от 12.02.2015 № 2125
Дата рассмотрения: 12.02.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до статті 201 Кримінального кодексу України (щодо відповідальності за незаконне переміщення через митний кордон України та за незаконне придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації)

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести такі зміни до Кримінального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 25-26, ст. 131):

1. Статтю 201 доповнити такою приміткою:

"Примітка: 1. Спеціальними технічними засобами негласного отримання інформації у статтях 201, 359 цього Кодексу є технічні засоби, устаткування, апаратура, прилади, пристрої, обладнання та інші вироби, виготовлені для виконання завдань з негласного отримання інформації під час здійснення оперативно-розшукової діяльності і заборонені у вільному обігу, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України.

2. Багатофункціональні вироби (пристрої) побутового призначення, що передбачають можливість негласного отримання інформації, знаходяться у вільному обігу і не входять до переліку, встановленого Кабінетом Міністрів України, не підпадають під дію статей 201, 359 цього Кодексу.".

II. Прикінцеві та перехідні положення

1. Цей Закон набирає чинності через місяць з дня його опублікування.

2. Особи, засуджені за діяння, кримінальна відповідальність за які скасована цим Законом, звільняються від покарання (основного і додаткового) відповідно до частини другої статті 74 Кримінального кодексу України.

3. Особи, які відбувають покарання, призначене за сукупністю злочинів або за сукупністю вироків, у разі звільнення їх від відбування покарання за окремі злочини відповідно до пункту 2 цього розділу продовжують відбувати покарання, призначене судом за інші злочини, що входять у сукупність, якщо це покарання ними ще не відбуте.

4. Кримінальні справи щодо осіб, які вчинили діяння, кримінальна відповідальність за які скасована цим Законом, підлягають закриттю.

5. Питання, передбачені пунктами 3 - 4 цього розділу, вирішуються судом за поданням адміністрації місця виконання покарання або прокурора у відкритому судовому засіданні за участю прокурора і представника адміністрації місця виконання покарання у випадках, якщо справа розглядається за її поданням. Органи, які виконують вироки судів, зобов'язані надавати судам необхідні матеріали щодо осіб, які відбувають покарання за вчинення діянь, кримінальна відповідальність за які скасована цим Законом.

Рішення суду з цих питань може бути оскаржено засудженим чи його захисником або внесенням на нього відповідного подання прокурора в порядку, передбаченому Кримінально-процесуальним кодексом України.

6. Кабінету Міністрів України протягом місяця з дня опублікування цього Закону:

1) привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

2) забезпечити приведення нормативно-правових актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади України у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

 

Опрос