Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О прокуратуре" (относительно усовершенствования взаимоотношений с институтами гражданского общества)

Проект закона Украины от 18.06.2015 № 2120а
Дата рассмотрения: 18.06.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" (щодо удосконалення взаємовідносин з інститутами громадянського суспільства)

Верховна Рада України постановляє:

І. У Законі України "Про прокуратуру" (Відомості Верховної Ради України, 2015 р., N 2 - 3, ст. 12; N 6, ст. 40; N 11, ст. 75; N 17, ст. 118; із змінами, внесеними законами України від 02 березня 2015 року N 213-VIII та від 21 квітня 2015 року N 335-VIII):

1) Доповнити Закон статтею 80-1 такого змісту:

"Стаття 80-1. Консультативна рада при Генеральній прокуратурі України

1. Консультативна рада є постійно діючим колегіальним консультативним органом при Генеральній прокуратурі України.

2. Завданнями Консультативної ради є сприяння Генеральній прокуратурі України щодо:

1) Утвердження верховенства права, захисту інтересів громадян і держави від неправомірних посягань, прозорості та відкритості діяльності прокуратури, підвищення авторитету прокуратури в суспільстві.

2) Реформування органів прокуратури відповідно до міжнародних та світових стандартів і принципів.

3) Налагодженні ефективних взаємовідносин з інститутами громадянського суспільства, врахування громадської думки при обговоренні, розробленні та впровадженні ініціатив, що стосуються органів прокуратури.

4) Реалізації принципу гласності в діяльності органів прокуратури, зокрема при вирішенні питань щодо підбору кандидатур на прокурорські посади, забезпеченні прозорості та відкритості для суспільства інформації про роботу прокуратури (за винятком інформації з обмеженим доступом).

5) Створення умов, які унеможливлюють використання органів прокуратури для обмеження прав і свобод громадян, а також в інтересах окремих осіб, політичних партій, громадських організацій, попередження корупції та зловживання владою в органах прокуратури та в інших державних органах.

3. При виданні наказів на підставі повноважень, передбачених пунктами 3, 5, 9 частини 1 статті 9 цього Закону Генеральний прокурор України враховує рекомендації Консультативної ради.

4. Положення та склад Консультативної ради оформлює своїм наказом Генеральний прокурор України".

II. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради
України

 

Опрос