Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно особенностей перемещения товаров на временно оккупированную территорию

Проект закона Украины от 17.06.2015 № 2100а
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей переміщення товарів на тимчасово окуповану територію

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. Кримінальний кодекс України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 25-26, ст. 131) доповнити новою статтею 201-1 такого змісту:

"Стаття 201-1. Порушення правил переміщення товарів на тимчасово окуповану територію України

1. Переміщення через адміністративний кордон між тимчасово окупованою територією України та іншою територією України товарів, поставка яких заборонена чи обмежена у встановленому законом порядку, або поставка товарів за цінами, що не відповідають фіксованим цінам, встановленим у встановленому законом порядку, а так само переміщення таких товарів поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, -

карається позбавленням волі від трьох до семи років з конфіскацією товарів, поставка яких заборонена чи обмежена у встановленому законом порядку.

2. Ті самі діяння, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням службового становища, або такі, що вчинені у великому розмірі, -

карається позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією товарів, поставка яких заборонена чи обмежена у встановленому законом порядку та з конфіскацією майна, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до трьох років.

3. Діяння передбачені в частині першій цієї статті, вчинені організованою групою або злочинною організацією, або такі, що вчинені в особливо великому розмірі, -

карається позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років з конфіскацією товарів, поставка яких заборонена чи обмежена у встановленому законом порядку та з конфіскацією майна, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до п'яти років.

Примітка:

1. Термін "тимчасово окупована територія України" вживається у значенні, наведеному в Законі України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України".

2. Повторним визнається злочин, вчинений особою, яка раніше вчинила будь-який із злочинів, передбачених цією статтею або статтею 201 цього Кодексу.

3. Великим розміром визнається злочин, що вчинений на суму, яка в двісті і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину. 4. Особливо великим розміром визнається злочин, що вчинений на сумі яка в п'ятсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину.

2. У Кримінальному процесуальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2013, N 9-10, N 11-12, N 13, ст.88) абзац перший частини другої статті 216 після знаків "201," доповнити знаками "201-1),".

3. У Законі України "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України" (Відомості Верховної Ради України, 2014, N 43, ст. 2030):

1) у статті 6:

у пункті 6.1 слова і знаки "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму" замінити словами і знаками "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення".

доповнити новим пунктом 6.1 такого змісту:

"6.1. Забороняється поставка (у тому числі переміщення через територію України у режимі транзиту) будь-яких товарів на тимчасово окуповану територію України з іншої території України, крім окремих товарів, визначених відповідно до закону.";

вважати пункти 6.1 - 6.6 відповідно пунктами 6.2 - 6.7.

2) підпункт 4 пункту 12.4 статті 12 викласти в такій редакції:

"4) Кабінет Міністрів України має право дозволити поставки на тимчасово окуповану територію України з іншої території України питної та/або технічної води, електричної енергії, природного газу та за згодою Верховної Ради України - інших товарів, за умови поставки цих товарів за фіксованими цінами, встановленими Кабінетом Міністрів України відповідно до цін і умов світового ринку".

4. У Законі України "Про ціни і ціноутворення" (Відомості Верховної Ради України, 2013, N 19-20, ст. 190):

1) статтю 1 доповнити новим абзацом такого змісту:

"Термін "тимчасово окупована територія України" вживається у значенні, наведеному в Законі України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України".

2) у статті 12:

частину першу доповнити словами і знаками: ", чи на товари, які постачаються на тимчасово окуповану територію України з іншої території України.";

3) доповнити частиною п'ятою такого змісту:

"5. Державні регульовані ціни на товари, які постачаються на тимчасово окуповану територію України з іншої території України, встановлюються з урахуванням положень частини четвертої цієї статті та відповідно до цін і умов світового ринку.";

4) статтю 13 доповнити частиною другою такого змісту:

"2. Кабінет Міністрів України встановлює фіксовані ціни на товари, які постачаються на тимчасово окуповану територію України з іншої території України."

II. Цей Закон набирає чинності через тридцять календарних днів після дня його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

В. Гройсман

Опрос