Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно ответственности народных депутатов и депутатов местных советов за неисполнение ими обязанностей относительно личного голосования)

Проект закона Украины от 06.02.2015 № 2064
Дата рассмотрения: 06.02.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо відповідальності народних депутатів та депутатів місцевих рад за невиконання ними обов'язків щодо особистого голосування)

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. Кримінальний кодекс України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, N 25-26, ст. 131) доповнити новою статтею 3653 такого змісту:

"Стаття 3653. Невиконання народними депутатами України обов'язку щодо особистого голосування у Верховній Раді України

Невиконання народними депутатами України обов'язку особисто брати участь у голосуванні за допомогою електронної системи шляхом використання особистої картки народного депутата (її дубліката) з питань, що розглядаються Верховною Радою України, вчинене, у тому числі, шляхом використання картки іншого народного депутата України (або її дубліката) -

карається штрафом від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від двох до п'яти років".

2. Кодекс України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради Української РСР (ВВР) 1984, додаток до N 51, ст. 1122) доповнити новою статтею 18846 такого змісту:

"Стаття 18846. Невиконання депутатами місцевих рад обов'язку щодо особистого голосування

Невиконання депутатами місцевих рад обов'язку особисто голосувати з питань, що розглядаються на засіданнях ради та її органів, -

тягне за собою накладення штрафу від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".

3. У Законі України "Про статус народного депутата України" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, N 3, ст. 17):

статтю 24 доповнити новим пунктом 3-1 такого змісту:

"3-1) особисто реєструватися перед відкриттям кожного пленарного засідання Верховної Ради України та перед засіданнями органів Верховної Ради України шляхом підтвердження своєї присутності власноручним підписом на підставі пред'явлення посвідчення народного депутата, а також перед відкриттям кожного пленарного засідання Верховної Ради України у залі засідань Верховної Ради України за допомогою електронної системи шляхом використання особистої картки народного депутата (її дубліката)";

пункт 4 статті 24 викласти у такій редакції:

"4) особисто брати участь у голосуванні за допомогою електронної системи шляхом використання особистої картки народного депутата (її дубліката) з питань, що розглядаються Верховною Радою України, та особисто брати участь у голосуванні з питань, що розглядаються її органами.

Забороняється використання картки іншого народного депутата України (її дубліката) під час реєстрації та голосування за допомогою електронної системи з питань, що розглядаються Верховною Радою України";

доповнити новою статтею 39 такого змісту:

"Стаття 39. Відповідальність народних депутатів за невиконання обов'язку щодо особистого голосування

Невиконання народними депутатами обов'язку, визначеного пунктом 4 статті 24 цього Закону, тягне за собою кримінальну відповідальність, встановлену законом".

4. У Законі України "Про статус депутатів місцевих рад" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2002, N 40, ст. 290):

статтю 18 доповнити новим пунктом 4 такого змісту:

"4) особисто голосувати з питань, що розглядаються на засіданнях ради та її органів";

доповнити новою статтею 36-1 такого змісту:

"Стаття 36-1. Відповідальність депутатів місцевих рад за невиконання обов'язку щодо особистого голосування

Невиконання депутатами місцевих рад обов'язку, визначеного пунктом 4 статті 18 цього Закону, тягне за собою адміністративну відповідальність, встановлену законом".

ІІ. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня опублікування.

2. Кабінету Міністрів України протягом місяця з дня опублікування цього Закону:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Гройсман

Опрос