Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно недопущения требования предварительного согласования сообщений и материалов, распространяемых печатными СМИ)

Проект закона Украины от 05.02.2015 № 2047
Дата рассмотрения: 07.04.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо недопущення вимоги попереднього погодження повідомлень і матеріалів, які поширюються друкованими ЗМІ)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. Частину третю статті 13 Закону України "Про авторське право і суміжні права" (Відомості Верховної Ради України, 1994, N 13, стаття 64) виключити.

2. У Законі України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, N 1, ст. 1 із наступними змінами):

1) у статті 2:

а) частину третю після слів "посадових осіб" викласти в такій редакції: "органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій або об'єднань громадян.";

б) після частини третьої доповнити новою частиною такого змісту: "Згода посадової особи органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організацій, які фінансуються за кошти державного чи/або місцевого бюджетів, на інтерв'ю є підставою для публікації засобом масової інформації отриманих за результатами інтерв'ю матеріалів та повідомлень без попереднього погодження.";

в) частину четверту вважати частиною п'ятою;

2) доповнити статтею 37-1 такого змісту:

"Стаття 37-1 Право на відповідь

1. Громадянин або юридична особа, стосовно якого (якої) друкованим засобом масової інформації було поширено відомості, які порушують його (її) права і законні інтереси, має право на відповідь у відповідному друкованому засобі масової інформації.

2. Заяву з вимогою відповіді має бути подано до друкованого засобу масової інформації у письмовій формі протягом 14 днів з дня поширення таких відомостей.".

3. Частину першу статті 65 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (Відомості Верховної Ради України, 1994, N 10, ст. 43) викласти в такій редакції:

"1. Громадянин або юридична особа, стосовно якого (якої) у програмі чи передачі телерадіоорганізації було поширено відомості, які порушують його (її) права і законні інтереси, має право на відповідь у програмах та передачах даної телерадіоорганізації.".

4. Закон України "Про інформаційні агентства" (Відомості Верховної Ради України, 1995, N 13, стаття 83) доповнити статтею 33-1 такого змісту:

"Стаття 33-1 Право на відповідь

1. Громадянин або юридична особа, стосовно якого (якої) інформаційним агентством було поширено відомості, які порушують його (її) права і законні інтереси, має право на відповідь.

2. Заяву з вимогою відповіді має бути подано до інформаційного агентства у письмовій формі протягом 14 днів з дня поширення таких відомостей.".

II. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

 

Голова Верховної Ради
України

 

Опрос