Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный процессуальный кодекс Украины (относительно мер обеспечения уголовного производства по временному доступу к вещам и документам и аресту имущества)

Проект закона Украины от 05.02.2015 № 2034
Дата рассмотрения: 05.02.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо заходів забезпечення кримінального провадження по тимчасовому доступу до речей і документів та арешту майна)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до Кримінального процесуального кодексу України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2013, N 9-10, N 11-12, N 13, ст. 88):

1. Внести зміни до статті 159 Кримінального процесуального кодексу "загальні положення тимчасового доступу до речей і документів":

- частину другу статті 159 Кримінального процесуального кодексу України доповнити реченням наступного змісту: після крапи, доповнити реченням "… У виняткових невідкладних випадках, пов'язаних з урятуванням життя людей, запобіганням та припиненням тяжкого або особливо тяжкого злочину, тимчасовий доступ до визначеної в пунктах 7, 8 статті 162 цього Кодексу інформації, яка міститься в речах і документах, може бути здійснений до постановлення ухвали слідчого судді за рішенням слідчого, погодженого з керівником органу досудового розслідування. Копія цього рішення слідчого протягом доби направляється прокурору. У такому випадку слідчий за погодженням з керівником органу досудового розслідування зобов'язаний протягом доби, але не пізніше наступного робочого дня, після здійснення такого доступу звернутися з відповідним клопотанням до слідчого судді. Слідчий суддя розглядає таке клопотання згідно з вимогами статті 163 цього Кодексу без виклику особи, у володінні якого вона знаходиться, перевіряючи, крім іншого, чи дійсно були наявні підстави для тимчасового доступу без ухвали слідчого судді. Якщо слідчий суддя відмовить у задоволенні клопотання, установлені внаслідок такого доступу докази є недопустимими, а отримана інформація підлягає знищенню в порядку, передбаченому статтею 255 цього Кодексу".

2. Внести зміни до статті 160 Кримінального процесуального кодексу "клопотання про тимчасовий доступу до речей і документів":

- в частині першій статті 160 Кримінального процесуального кодексу України слова "з прокурором" замінити словами "з керівником органу досудового розслідування".

3. Внести зміни до статті 163 Кримінального процесуального кодексу "розгляд клопотання про тимчасовий доступу до речей і документів", та викласти в такій редакції:

- частину другу статті 163 Кримінального процесуального кодексу України після слів "… чи документів" після коми, доповнити словами "..а також у невідкладних випадках, визначених у частині другій статті 159 цього Кодексу, ...".

4. Внести зміни до статті 165 Кримінального процесуального кодексу України "виконання ухвали слідчого судді, суду про тимчасовий доступу до речей і документів", та викласти в такій редакції:

- частину другу статті 165 Кримінального процесуального кодексу України після слів "суду", після коми слова "особа зобов'язана" замінити словами "… слідчий (або інша особа за дорученням слідчого) зобов'язаний пред'явити особі, …", закінчивши речення без змін.

5. Внести зміни до статті 169 Кримінального процесуального кодексу України "припинення тимчасового вилучення майна":

- доповнити частиною другою статті 169 Кримінального процесуального кодексу України, та викласти в такій редакції:

" 2. Порядок припинення тимчасового вилучення майна, передбачений частиною першою цієї статті, не розповсюджується на випадки добровільної видачі, а також відносно речових доказів".

6. Внести зміни до статті 170 Кримінального процесуального кодексу України "підстави для арешту майна", та викласти в такій редакції:

- частину першу статті 170 Кримінального процесуального кодексу України після слів "… є тимчасове позбавлення .." доповнити словами "… особи, у тому числі …" закінчивши речення без змін.

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

В. Б. Гройсман

Опрос