Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно упорядочения правовых режимов территории в местах расположения ядерных установок и объектов, предназначенных для обращения с радиоактивными отходами

Проект закона Украины от 04.06.2015 № 2021а
Дата рассмотрения: 04.06.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування правових режимів території у місцях розташування ядерних установок та об'єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами

Верховна Рада України постановляє:

1. Внести до Закону України "Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єктів" (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., N 1, ст. 1; 2014 р., N 2-3, ст. 41)), такі зміни:

1) статтю 19 викласти в такій редакції:

"Стаття 19. Санітарно-захисні зони атомних електростанцій

Вимоги щодо встановлення розмірів і меж санітарно-захисних зон атомних електростанцій та особливого режиму їх території визначаються Законом України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку";

2) частину першу статті 32 викласти в такій редакції:

"Обмеження щодо розміщення об'єктів у межах санітарно-захисних зон атомних електростанцій визначаються Законом України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку".

3) частину другу статті 34 викласти в такій редакції:

"Землі та водоймища, розташовані у санітарно-захисних зонах атомних електростанцій, можуть використовуватися для народногосподарських цілей на умовах, визначених Законом України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку".

2. Внести до Закону України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку " (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., N 12, ст. 81; 2004 р., N 19, ст. 257), такі зміни:

1) частину другу статті 45 викласти в такій редакції:

"Порядок визначення особливого режиму території встановлюється Кабінетом Міністрів України. Ліміт дози іонізуючого опромінення встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я".

2) частину шосту статті 45 викласти в такій редакції:

"Використання для народногосподарських цілей земель і водоймищ, розташованих у санітарно-захисній зоні, можливе лише з дозволу центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері безпеки використання ядерної енергії, та за погодженням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, і експлуатуючої організації при умові обов'язкового проведення радіологічного контролю продукції, яка виробляється".

3. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

В. Гройсман

Опрос