Идет загрузка документа (2 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 11 Закона Украины "О защите прав потребителей" (относительно ограничения размера пени и срока начисления неустойки по договорам о предоставлении потребительского кредита)

Проект закона Украины от 04.06.2015 № 2014а
Дата рассмотрения: 04.06.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до статті 11 Закону України "Про захист прав споживачів" (щодо обмеження розміру пені та строку нарахування неустойки за договорами про надання споживчого кредиту)

Верховна Рада України постановляє:

I. Статтю 11 Закону України "Про захист прав споживачів" (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., N 7, ст. 84) доповнити частиною чотирнадцятою такого змісту:

"14. Розмір пені, яку споживач повинен сплатити кредиторові у разі порушення зобов'язання, що виникло на підставі договору про надання споживчого кредиту, не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.

Нарахування неустойки (штраф, пеня) за прострочення виконання зобов'язання, що виникло на підставі договору про надання споживчого кредиту, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.

Сукупна сума неустойок (штрафи, пені), що нарахована у зв'язку із порушенням зобов'язань, що виникли на підставі договору про надання споживчого кредиту не повинна перевищувати десяти відсотків від основної суми кредиту.".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у місячний термін з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Гройсман

Опрос