Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об обеспечении прав и свобод граждан и правовом режиме на временно оккупированной территории Украины" относительно отмены пропусков и определения прозрачных правил перемещения лиц и грузов (товаров) через временно оккупированную территорию Украины

Проект закона Украины от 17.06.2015 № 2004а-1
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" щодо скасування перепусток та визначення прозорих правил переміщення осіб та вантажів (товарів) через тимчасово окуповану територію України

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести до Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2014, N 26, ст. 892) такі зміни:

1. У частині першій статті 3:

після пункту 2 доповнити пунктом 2-1 такого змісту:

"2-1) сухопутна територія окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей, що визначаються постановою Верховної Ради України;"

у пункті 3 слова і цифри "1 і 2" замінити словами і цифрами "1, 2 і 2-1".

2. У статті 8:

частину четверту після слів "чи міста Севастополя" доповнити словами "окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької чи Луганської областей, що визначаються постановою Верховної Ради України";

у частині шостій слова "утворені на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя" замінити словами "в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, окремих районах, містах, селищах і селах Донецької та Луганської областей, що визначаються постановою Верховної Ради України".

3. Статтю 10 викласти в такій редакції:

" Порядок в'їзду осіб на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї

1. Громадяни України мають право на вільний та безперешкодний в'їзд на тимчасово окуповану територію і виїзд з неї через контрольні пункти в'їзду-виїзду за умови пред'явлення документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Вимагання інших документів заборонено.

2. В'їзд іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію здійснюється за паспортним документом. Вимагання інших документів заборонено."

4. Доповнити статтею 10-1 такого змісту:

"10-1. Порядок ввезення вантажів (товарів) на тимчасово окуповану територію України та вивезення вантажів (товарів) з неї

1. Вивезення вантажів (товарів) з тимчасово окупованої території України дозволено тільки підприємствам, які зареєстровані на території України, яка не є окупованою за наступними обмеженнями:

1.1 Не допускається вивезення підакцизних товарів;

1.2 Не допускається вивезення товарів які мають військове призначення або подвійне використання, що визначено законом України "Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання"

2. Ввезення вантажів на тимчасово окуповану територію здійснюється вільно за наступними обмеженнями:

2.1 Не допускається ввезення товарів, які мають військове призначення або подвійне використання, що визначено законом України "Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання"

3. Заборонено пропуск товарів, визначених статтею 196 Митного кодексу України.

4. Фізичним особам дозволено вільне переміщення особистих речей, транспортних засобів особистого користування та інших товарів для особистих, сімейних чи інших потреб, не пов'язаних із здійсненням підприємницької діяльності.".

5. Частину першу статті 16 після слів "та міста Севастополя" доповнити словами "окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей, що визначаються постановою Верховної Ради України".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Визнати таким, що втратив чинність, Закон України "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України".

3. Кабінету Міністрів України протягом п'ятнадцяти днів з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

 

Опрос