Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О рынке природного газа" (относительно общественного мониторинга (контроля) качества природного газа)

Проект закона Украины от 03.06.2015 № 2002а
Дата рассмотрения: 03.06.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про ринок природного газу" (щодо громадського моніторингу (контролю) якості природного газу)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про ринок природного газу" N 329-VIII від 09.04.2015 року такі зміни:

1. Доповнити підпункт 1 пункту 1 статті 3 після слів "джерел надходження природного газу" словами "та забезпечення якості природного газу, зокрема шляхом публічного моніторингу (контролю) його якості.".

2. Доповнити пункт 1 статті 18 частиною наступного змісту:

"Інформація приладового обліку якості природного газу під час розподілу, постачання і споживання повинна бути доступною для публічного моніторингу (контролю) якості природного газу.".

3. Доповнити Закон статтею 18-1 наступного змісту:

"Стаття 18-1. Громадський моніторинг (контроль) якості природного газу

З метою захисту прав споживачів, оператор газорозподільної системи зобов'язаний здійснювати постійний (щоденний) моніторинг (контроль) якості природного газу, який безпосередньо постачається споживачам, шляхом обладнання газорозподільних станцій приладами чи лабораторіями обліку якості природного газу.

Інформація щодо моніторингу якості природного газу, що постачається споживачам, повинна бути доступна для ознайомлення в он-лайн режимі на офіційному сайті оператора газорозподільної системи в мережі Інтернет та на інформаційних стендах чи моніторах, розміщених безпосередньо на газорозподільних станціях. Оператор газорозподільної системи повинен забезпечити можливість вільного ознайомлення (в т. ч. на офіційному сайті в мережі Інтернет) споживачів та інших зацікавлених осіб з результатами щоденного моніторингу якості природного газу за період не менше шести місяців.

Оператори газорозподільних систем зобов'язані співпрацювати з органами місцевого самоврядування, громадськими організаціям споживачів та споживачами щодо інших форм громадського моніторингу (контролю) якості природного газу.".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України та центральним органам виконавчої влади у двомісячний термін з дня набрання чинності цим Законом, привести підзаконні нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

 

Опрос