Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О политических партиях в Украине" (относительно уточнения отдельных положений и приведения в соответствие с Кодексом административного судопроизводства Украины)

Проект закона Украины от 29.01.2015 № 1879
Дата рассмотрения: 29.01.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про політичні партії в Україні" (щодо уточнення окремих положень та приведення у відповідність із Кодексом адміністративного судочинства України)

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести до Закону України "Про політичні партії в Україні" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, N 23, ст. 118, із наступними змінами), такі зміни:

1) частину 1 статті 10 викласти у такій редакції:

"Рішення про створення політичної партії приймається на її установчому з'їзді (конференції, зборах). Це рішення має бути підтримано підписами не менше десяти тисяч громадян України, які відповідно до Конституції України мають право голосу на виборах, зібраними не менш як у двох третинах районів не менш як чотирнадцяти регіонів України.";

2) частину 6 статті 11 викласти у такій редакції:

"Політична партія протягом шести місяців з дня реєстрації забезпечує утворення та реєстрацію в порядку, встановленому цим Законом, своїх обласних та прирівняних до них партійних організацій не менш як у чотирнадцяти регіонах України.";

3) статтю 24 викласти у такій редакції:

"У разі невиконання політичною партією вимоги частини шостої статті 11 цього Закону, виявлення протягом трьох років з дня реєстрації політичної партії недостовірних відомостей у поданих на реєстрацію документах, невисування політичною партією своїх кандидатів по виборах Президента України та виборах народних депутатів України протягом десяти років орган, який зареєстрував політичну партію, має звернутися до окружного адміністративного суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, з поданням про анулювання реєстраційного свідоцтва. Інші підстави для анулювання реєстраційного свідоцтва не допускаються.

Рішення окружного адміністративного суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, про анулювання реєстраційного свідоцтва політичної партії тягне за собою припинення діяльності політичної партії, розпуск її керівних органів, обласних, міських, районних організацій і первинних осередків та інших статутних утворень політичної партії, припинення членства в політичній партії.".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Гройсман 

Опрос