Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об общеобязательном государственном пенсионном страховании" (относительно исправления пенсионной несправедливости при переводе с одного вида пенсии на другой)

Проект закона Украины от 19.01.2015 № 1796
Дата рассмотрения: 19.01.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (щодо виправлення пенсійної несправедливості при переведенні з одного виду пенсії на інший)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року N 1058-IV (Відомості Верховної Ради України від 12.12.2003, N 49, стаття 376) {Із змінами, внесеними згідно із Законом N 76-VIII від 28.12.2014}):

1) абз. 4 ч. 2 ст. 40 Закону викласти у наступній редакції:

"Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням або переведенням з одного виду пенсії на інший. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики;".

2) У абз. 1 ч. 3 ст. 45 Закону після слів "переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі" доповнити "або поновлених документів перед переведенням з одного виду пенсії на інший,".

3) У абз. 2 ч. 3 ст. 45 Закону слова "враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії." замінити на "обчислюється перед переведенням з одного виду пенсії на інший.".

4) Ч. 3 ст. 45 Закону доповнити абз. 4 наступного змісту: "При переведенні з пенсії, фінансування якої здійснюється не за рахунок коштів загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, на пенсію за віком, за бажанням особи, яка має право на пенсію відповідно до цього Закону, призначення пенсії за віком здійснюється відповідно до статті 27 цього Закону.".

II. Прикінцеві положення:

1. Цей Закон набирає чинності з 1 липня 2015 року.

2. Особи, яких раніше було переведено з одного виду пенсії на інший відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", мають право на перерахунок пенсій з урахуванням положень цього Закону.

3. Кабінету Міністрів України протягом місяця з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити проведення перерахунку пенсій;

забезпечити перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

Опрос