Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно прав граждан во время проведения мирных собраний)

Проект закона Украины от 16.01.2015 № 1779
Дата рассмотрения: 16.01.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо прав громадян під час проведення мирних зібрань)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законів України:

1. Внести зміни до статті 1865 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984, N 51):

У статті 1865 додати другу частину:

"Відмова керівниками та іншими посадовими особами розташованими на території України органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, незалежно від їх підпорядкування і форм власності, громадських організацій і політичних партій у проведенні невідкладного прийому представників громадських об'єднань під час проведення ними мирних зібрань, -

тягнуть за собою накладення штрафу від ста п'ятдесяти до двохсот тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.".

2. Внести зміни до статті 21 Закону України "Про громадські об'єднання" (Голос України, 2012, N 70):

Підпункт 5 пункту 1 викласти в такій редакції:

"проводити мирні зібрання та під час їх проведення користуватись правом невідкладного прийому з керівниками та іншими посадовими особами розташованими на території України органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, незалежно від їх підпорядкування і форм власності, громадських організацій і політичних партій".

3. Внести зміни до статті 38 Закону України "Про місцеве самоврядування України" (Офіційний вісник України, 1997 р., N 25, ст. 20):

частину 3 підпункту б пункту 1 викласти в такій редакції:

"забезпечення реалізації права громадян збиратися мирно згідно Конституції України та Закону України "Про громадські об'єднання"; здійснення контролю за забезпеченням при проведенні мирних зібрань громадського порядку".

II. Прикінцеві положення.

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

привести у відповідність із цим Законом свої нормативно-правові акти;

забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

 

Голова Верховної Ради
України

 

Опрос