Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений и дополнений в Закон Украины "О судоустройстве и статусе судей" (относительно повышения ответственности судей)

Проект закона Украины от 14.01.2015 № 1746
Дата рассмотрения: 29.05.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін та доповнень до Закону України "Про судоустрій та статус суддів" (щодо підвищення відповідальності суддів)

Верховна Рада України постановляє:

Внести до Закону України "Про судоустрій та статус суддів" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2010, N 41-42, N 43, N 44-45, ст. 529) наступні зміни:

1. Пункт 1) частини першої статті 92 доповнити пунктом е) наступного змісту:

"е) істотне порушення норм процесуального права при здійсненні правосуддя, що потягло за собою незаконне застосування до особи запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або домашнього арешту."

2. Статтю 92 доповнити частиною третьою та четвертою наступного змісту:?

"3. Постановлення виправдувального вироку суду, закриття кримінального провадження за відсутності події кримінального правопорушення або відсутності у діянні особи складу кримінального правопорушення, якщо в процесі здійснення правосуддя щодо такої особи було застосовано судом запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком понад один місяць, є підставою для притягнення до дисциплінарної відповідальності судді, який постановив таку ухвалу. В тому випадку, якщо термін утримання особи під вартою продовжувався на підставі кількох ухвал, усі судді, що приймали участь у постановленні цих ухвал, підлягають притягненню до дисциплінарної відповідальності.

4. Постановлення виправдувального вироку суду, закриття кримінального провадження за відсутності події кримінального правопорушення або відсутності у діянні особи складу кримінального правопорушення, якщо в процесі здійснення правосуддя щодо такої особи було застосовано судом запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком понад шість місяців, є підставою для звільнення з посади судді, який постановив таку ухвалу. В тому випадку, якщо термін утримання особи під вартою продовжувався на підставі кількох ухвал, усі судді, що приймали участь у постановленні цих ухвал, підлягають звільненню з заманих посад."

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради
України

 

Опрос