Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Регламент Верховной Рады Украины (относительно обеспечения личного голосования народными депутатами Украины)

Проект закона Украины от 14.01.2015 № 1744
Дата рассмотрения: 14.01.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами України)

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести до Регламенту Верховної Ради України, затвердженому Законом України "Про Регламент Верховної Ради України" (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., NN 14-17, ст. 133), такі зміни:

1. У статті 26:

1) у частині першій після слів "електронної системи" доповнити словами такого змісту:

"із застосуванням сенсорної клавіші, в порядку, визначеному відповідним Положенням, яке затверджується Головою Верховної Ради України";

2) частину четверту викласти у такі редакції:

"4. Дані письмової та електронної реєстрації є підставою для нарахування виплат народному депутату за час участі в пленарних засіданнях Верховної Ради. У разі виникнення розбіжностей між даними письмової та електронної реєстрації, спірні питання розглядаються комітетом, до предмета відання якого належать питання регламенту".

2. У статті 37:

1) частину другу викласти у новій редакції:

"2. Процедура відкритого поіменного голосування здійснюється, а його результати фіксуються за допомогою електронної системи із застосуванням сенсорної клавіші (в тому числі з можливим роздрукуванням результатів голосування кожного народного депутата). На вимогу народних депутатів результати голосування можуть висвітлюватися на інформаційному табло електронної системи в залі засідань по депутатських фракціях (депутатських групах). У разі відсутності технічної можливості здійснити голосування за допомогою електронної системи із застосуванням сенсорної клавіші, підтвердженої висновком Лічильної комісії, відкрите голосування проводиться шляхом підняття руки";

2) частини третьої після слів "електронної системи" доповнити словами такого змісту "із застосуванням сенсорної клавіші".

3. Частину четверту статті 47 викласти у такій редакції:

"4. Перед проведенням відкритого поіменного голосування або таємного голосування шляхом подачі бюлетенів головуючий на пленарному засіданні Верховної Ради на вимогу народного депутата України або за своєю ініціативою перевіряє кількість присутніх на пленарному засіданні народних депутатів.

Кількість присутніх на пленарному засіданні народних депутатів здійснюється шляхом проведення повторної особистої реєстрації народних депутатів за допомогою електронної системи із застосуванням сенсорної клавіші".

4. Доповнити новою статтею 51-1 такого змісту:

"Стаття 51-1. Дотримання правил поведінки на пленарному засіданні

1. До народного депутата може бути застосовано позбавлення права брати участь у десяти пленарних засіданнях Верховної Ради та засіданнях органів Верховної Ради за порушення вимог частини третьої статті 47 цього Регламенту або вчинення дій, спрямованих на фальсифікацію голосування за рішенням більшості народних депутатів від присутніх на пленарному засіданні Верховної Ради, прийнятим на підставі звернення народного депутата до головуючого на пленарному засіданні із відповідною заявою. Заробітна плата протягом цього періоду не нараховується.

2. Інформація про застосування до народного депутата заходів, передбачених цією статтею, розміщується на його персональній інформаційній сторінці офіційного веб-сайту Верховної Ради України, а також публікується в газеті "Голос України".

5. Назву Розділу II глави 10 викласти у новій редакції:

"Глава 10. ФОРМИ ФІКСУВАННЯ ПЛЕНАРНИХ ЗАСІДАНЬ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ"

6. Частину четверту статті 55 вилучити.

7. Доповнити новою статтею 56-1 такого змісту:

"Стаття 56-1. Відео- та аудіозапис пленарного засідання Верховної Ради

1. Відео- та аудіозапис пленарного засідання Верховної Ради здійснюється відповідно до порядку створення і зберігання інформаційних відео- та аудіозаписів про діяльність органів державної влади, встановленого законом.

2. Відеозапис процедури відкритого поіменного голосування зберігається до передачі у державний архів у відповідному структурному підрозділі Апарату Верховної Ради протягом 5 років".

8. Частину першу статті 78 доповнити новим пунктом 11-1 такого змісту:

"11-1) затверджує положення про порядок роботи електронної системи із застосуванням сенсорної клавіші".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності через місяць з дня його опублікування.

2. Голові Верховної Ради України протягом одного місяця розробити та затвердити положення про порядок роботи електронної системи із застосуванням сенсорної клавіші.

3. Апарату Верховної Ради України забезпечити:

1) здійснення заходів, пов'язаних з належним введенням в експлуатацію електронної системи із застосуванням сенсорної клавіші;

2) здійснення відеозапису використання електронної системи підрахунку голосів та зберігання відповідної інформації протягом 5 років, до передачі у державний архів.

 

Голова Верховної Ради України 

В. Гройсман

Опрос