Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно совершенствования условий реализации права на добычу пресных подземных вод)

Проект закона Украины от 31.12.2014 № 1587-1
Дата рассмотрения: 31.12.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо вдосконалення умов реалізації права на видобування прісних підземних вод)

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У Кодексі України про надра (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., N 36, ст. 340):

1) Частину першу статті 21 після слів "спеціальних дозволів" доповнити словами такого змісту "крім випадків, передбачених статтею 23 цього Кодексу";

2) у статті 23:

у частині першій слова "власних господарсько-побутових потреб" замінити словами "власних господарсько-побутових, сільськогосподарських та виробничих потреб", а слова "продуктивність водозаборів підземних вод" - словами "обсяг видобування підземних вод із водозаборів";

доповнити новою частиною другою такого змісту:

"Землевласники і землекористувачі, які є сільськогосподарськими товаровиробниками, частка сільськогосподарського товаровиробництва яких за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків, в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати підземні води для власних господарсько-побутових, сільськогосподарських та виробничих потреб".

У зв'язку з чим частину другу вважати частиною третьою.

2. Пункт 1 статті 17 Водного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., N 24, ст. 189) після слова "видача" доповнити словами "у випадках, передбачених законом";

3. У Законі України "Про питну воду та питне водопостачання" (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., N 16, ст. 112):

1) в абзаці другому частини другої статті 16 слова "дозволу на користування надрами" замінити словами "передбаченого законом дозволу на користування надрами";

2) у частині п'ятій статті 17 слова "згідно з законом дозвіл на користування надрами" замінити словами "дозвіл на користування надрами, якщо інше не передбачено законом".

II. Прикінцеві та перехідні положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Землевласники і землекористувачі, які є сільськогосподарськими товаровиробниками, частка сільськогосподарського товаровиробництва яких за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків, які на момент набрання чинності цим Законом розпочали відповідно до вимог законодавства процес отримання спеціального дозволу для видобування підземних вод для власних господарсько-побутових, сільськогосподарських та виробничих потреб, не потребують такого дозволу з моменту набрання чинності цим Законом та не несуть відповідальності за видобування до набрання чинності цим Законом підземних вод для власних господарсько-побутових, сільськогосподарських та виробничих потреб без такого дозволу.

3. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити здійснення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади приведення своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Гройсман 

Опрос