Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О занятости населения" (относительно трудоустройства молодежи)

Проект закона Украины от 19.12.2014 № 1524
Дата рассмотрения: 19.12.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про зайнятість населення" (щодо працевлаштування молоді)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про зайнятість населення" (Відомості Верховної Ради України, 2013 р., N 24, ст. 243) такі зміни:

1. У статті 14:

1) пункт 4 частини першої викласти у такій редакції:

"4) молодь до 30 років, в тому числі молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу;"

2) частину дугу викласти у такій редакції:

"2. Для працевлаштування зазначених у частині першій цієї статті громадян (крім інвалідів, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", норматив працевлаштування на роботу яких встановлюється згідно із Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", та молоді до 30 років) підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб встановлюється квота у розмірі 5 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік.

Для працевлаштування молоді до 30 років підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників понад 10 осіб встановлюється квота у розмірі 30 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік";

2. У статті 26:

1) у абзаці першому частини першої слова "двох років" замінити словами "п'яти років";

2) у абзаці першому частини другої слово "дворічного" замінити словом "п'ятирічного";

3. У статті 53:

1) частину другу викласти у такій редакції:

"2. У разі невиконання роботодавцем протягом року квоти для працевлаштування громадян, зазначених у частині першій статті 14 цього Закону, з нього стягується штраф за кожну особу, яку мав працевлаштувати роботодавець у межах відповідної квоти у двадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення";

2) у частині четвертій слово "двократному" замінити словом "двадцятикратному";

3) у частині шостій слово "чотирикратному" замінити словом "тридцятикратному";

4) у частинах сьомій, восьмій слово "десятикратному" заміни словом "стократному";

5) частину десяту викласти у такій редакції:

"10. У разі несплати (відмови від сплати) протягом місяця передбачених цією статтею штрафів їх стягнення здійснюється в судовому порядку. Суми штрафів, зазначених у цій статті, зараховуються до бюджету Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються виключно для створення нових робочих місць для молоді до 30 років".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності через місяць з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у місячний термін з часу набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

Опрос