Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно организации предоставления домедицинской помощи

Проект закона Украины от 19.12.2014 № 1516
Дата рассмотрения: 28.07.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України щодо організації надання домедичної допомоги

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законів України:

1. Основи законодавства України про охорону здоров'я (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 4, ст. 19 із наступними змінами) доповнити статтею 251 такого змісту:

"Стаття 251. Надання домедичної допомоги населенню

З метою запобігання смертності та інвалідизації людей у невідкладному стані держава сприяє створенню можливостей для надання населенню домедичної допомоги.

Особами, які зобов'язані надавати домедичну допомогу, є рятувальники аварійно-рятувальних служб (формувань), працівники державної пожежної охорони, працівники органів та підрозділів внутрішніх справ, військовослужбовці Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, фармацевтичні працівники, провідники пасажирських вагонів, бортпровідники, а також працівники державних та комунальних підприємств, установ і організацій, які не мають медичної освіти, але за своїми службовими обов'язками повинні володіти практичними навичками з надання домедичної допомоги.

Підприємства, установи і організації інших форм власності можуть покладати на своїх працівників обов'язок з надання домедичної допомоги.

Вимоги щодо рівня знань та перелік практичних навичок, необхідних для надання домедичної допомоги, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я.

Порядок підготовки та підвищення кваліфікації осіб, які зобов'язані надавати домедичну допомогу, а також нормативи щодо кількості працівників підприємств, установ і організацій, які за своїми службовими обов'язками повинні володіти практичними навичками з надання домедичної допомоги, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

За особами, які зобов'язані надавати домедичну допомогу, зберігається місце роботи, займана посада і середня заробітна плата на весь період проходження ними підготовки та/або підвищення кваліфікації з надання домедичної допомоги.

Кожна особа, яка зобов'язана надавати домедичну допомогу, на своєму робочому місці за рахунок коштів підприємств, установ і організацій забезпечується аптечкою домедичної допомоги відповідно до вимог, встановлених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я.

Набуття теоретичних знань і практичних навичок з надання домедичної допомоги включається до стандартів середньої, професійно-технічної та вищої освіти в порядку, визначеному законодавством.".

2. Статтю 12 Закону України "Про екстрену медичну допомогу" (Відомості Верховної Ради України, 2013 р., N 30, ст. 340) викласти в такій редакції:

"Стаття 12. Організація надання домедичної допомоги

1. Організація надання домедичної допомоги здійснюється відповідно до Основ законодавства України про охорону здоров'я.".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців із дня набрання чинності цим Законом.

2. Кабінету Міністрів України:

1) у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити прийняття нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону, перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону;

доручити Міністерству освіти і науки України розробити зміни до стандартів середньої і професійно-технічної освіти щодо надання домедичної допомоги та під час розроблення стандартів вищої освіти передбачити набуття здобувачами вищої освіти першого (бакалаврського) рівня компетентності з надання домедичної допомоги;

2) забезпечити набрання чинності відповідними підзаконними нормативно-правовими актами одночасно з введенням у дію цього Закону;

3) щорічно передбачати у проекті закону про Державний бюджет України на відповідний рік кошти, необхідні для реалізації цього Закону.

____________

Опрос