Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно изолированного балласта)

Проект закона Украины от 17.12.2014 № 1504
Дата рассмотрения: 17.12.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо ізольованого баласту)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести доповнення і зміни до таких законодавчих актів:

Статтю 1 Водного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., N 24, ст. 189) доповнити з урахуванням алфавітного порядку термінами такого змісту:

"баластні води - це забортна вода, прийнята для баластування судна;";

"брудний баласт - це забортна вода, яка прийнята у вантажні танки, та яка відводиться за борт через загальну систему загальними баластними насосами поза межами особливих районів, за 12-ти мильною зоною через відстійний танк, під контролем САВРУС (системи автоматичного вимірювання, реєстрації та управління відведенням нафти, з самописцем - прибором контролю нафтовмісту на скиданні, що забезпечує сигнал про перевищення 15 мг/л, команду на автоматичний запірний пристрій та зупинку насосу). Баласт, що міститься у неочищених від нафти танках;";

"чистий баласт - це забортна вода, яка прийнята в танки для чистого баласту або в танк, який після останнього транспортування в ньому нафти очищений до такого стану, що стік із нього, скинутий з непорушного судна на спокійну чисту воду при ясній погоді, не викликає появи слідів нафти на поверхні води, або в танку, який після останнього транспортування в ньому вантажу, з вмістом речовин, що відносяться до категорій, визначених Додатком II Конвенції МАРПОЛ 73/78, очищений відповідно до вказаного Додатка;";

"ізольований баласт - це забортна вода, прийнята у танк, який повністю відділено від вантажної та паливної системи і призначено тільки для перевезення водяного баласту або баласту та вантажів, які не є нафтою або рідкими отруйними речовинами, які визначені у Додатках до Конвенції МАРПОЛ 73/78;".

1. Статтю 67 Водного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., N 24, ст. 189) доповнити наступним абзацом:

"Скидання ізольованого баласту в морських портах за умови заміни його відповідно до законодавства, а також баластної води, прийнятої в очищений вантажний трюм суховантажного судна, не забороняється."

2. У частині першій статті 202 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" (Відомості Верховної Ради України, 1991 р., N 41, ст. 546; 2013 р., N 46, ст. 640):

пункт "и" викласти у такій редакції:

"и) виконання відбору проб та інструментально-лабораторні вимірювання показників складу та властивостей:

викидів стаціонарних джерел забруднення атмосферного повітря, брудного та чистого баластів, вод лляльних, зворотних, поверхневих, морських, вимірювання показників складу та властивостей підземних вод у пробах із спостережувальних свердловин на об'єктах, що обстежуються;

ізольованого баласту та баластної води, яка прийнята в очищений вантажний трюм суховантажного судна, в разі виявлення зримих плавучих часток, видимих частин нафти чи нафтовмісних речовин в районі скиду, факт якого документально підтверджений;";

доповнити пунктом "и1" у такій редакції:

1) вимірювання показників складу та властивостей викидів пересувних джерел забруднення атмосферного повітря та екологічних показників нафтопродуктів (бензину автомобільного і дизельного палива), які реалізуються шляхом оптової та роздрібної торгівлі суб'єктами господарювання;".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України протягом місяця з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

Опрос