Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О местном самоуправлении в Украине" (относительно уточнения порядка осуществления отдельных полномочий)

Проект закона Украины от 15.12.2014 № 1473
Дата рассмотрения: 15.12.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (щодо уточнення порядку здійснення окремих повноважень)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (Відомості Верхової ради України, 1997, N24, ст. 170) такі зміни:

1. У частині першій статті 26:

пункт 31 викласти у такій редакції:

"31) прийняття рішень про передачу іншим органам окремих повноважень щодо управління майном, яке належить до комунальної власності відповідної територіальної громади, визначення меж цих повноважень, умов та порядку їх здійснення, а також встановлення порядку контролю за їх здійсненням;";

доповнити частину новим пунктом у такій редакції:

"57) погодження питання щодо створення, перепрофілювання або ліквідації підприємств та організацій загальнодержавного значення (їх відокремлених підрозділів), розташованих на відповідній території.".

2. Доповнити частину четверту статті 42 новим пунктом у такій редакції:

"21) створює тимчасові або постійно діючі комісії із залученням спеціалістів (представників) територіальних органів центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій, підприємств, установ та організацій для вирішення питань соціально-економічного та культурного розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць, а також для реалізації повноважень, делегованих органу місцевого самоврядування, та з інших питань місцевого самоврядування. Спеціалісти (представники) територіальних органів центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ включаються до складу комісії керівниками територіальних органів центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій, підприємств, установ на письмове звернення сільського, селищного, міського голови протягом п'яти календарних днів з дня надходження звернення.".

3. Частину другу статті 67 викласти у такій редакції:

"2. Рішення органів державної влади, які призводять до додаткових видатків органів місцевого самоврядування, обов'язково супроводжуються передачею їм необхідних фінансових ресурсів. Вказані рішення виконуються органами місцевого самоврядування в межах переданих їм фінансових ресурсів. Витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади і попередньо не забезпечені відповідними фінансовими ресурсами, компенсуються державою. У разі відсутності фінансування (недофінансування) державою заходів, пов'язаних із виконанням рішень органів державної влади, органи місцевого самоврядування протягом місяця приймають рішення про припинення виконання таких рішень органів державної влади та повідомляють про це відповідні органи державної влади.".

4. Частину другу статті 76 викласти у такій редакції:

"2. Органи та посадові особи місцевого самоврядування з питань здійснення ними делегованих повноважень органів виконавчої влади є підконтрольними відповідним органам виконавчої влади лише в межах переданих їм державою фінансових ресурсів для реалізації таких повноважень.".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити перегляд і приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

Опрос