Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 15 Закона Украины "О защите прав потребителей" (относительно обозначения страны производителя (исполнителя, продавца))

Проект закона Украины от 12.12.2014 № 1450
Дата рассмотрения: 12.12.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до статті 15 Закону України "Про захист прав споживачів" (щодо позначення країни виробника (виконавця, продавця))

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до статті 15 Закону України "Про захист прав споживачів" (Відомості Верховної Ради УРСР (ВВР), 1991, N 30, ст. 379; Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1994, N 1, ст. 1; 2006, N 7, ст. 84) такі зміни:

1) абзац третій частини другої доповнити словами такого змісту:

"в порядку, передбаченому абзацами четвертим та п'ятим частини другої цієї статті для доведення до відома споживачів інформації про місцезнаходження виробника (виконавця, продавця)";

2) частину другу доповнити абзацами четвертим та п'ятим такого змісту:

"При доведенні до відома споживачів інформації про місцезнаходження виробника (виконавця, продавця) обов'язковим є позначення слова "Виробник" ("Виконавець", "Продавець"), назви країни та її державного прапора на площі, яка складає не менше тридцяти відсотків площі, зайнятої інформацією, передбаченою частиною першою цієї статті.

Якщо супровідна документація чи інший спосіб доведення інформації до споживачів складається з кількох сторінок (складових частин), позначення, передбачене абзацом четвертим частини другої цієї статті, здійснюється площі, яка складає не менше тридцяти відсотків площі такої титульної сторінки (основної складової частини)";

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності через три місяці з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України:

у місячний строк із дня опублікування цього Закону привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

III. Перехідні положення

1. Виробники (виконавці, продавці) з місцезнаходженням в Україні, звільняються від обов'язку, передбаченого абзацами четвертим та п'ятим частини другої статті 15 Закону України "Про захист прав споживачів" протягом одного року з дня набрання цим Законом чинності.

2. Продукти харчування українського походження, упаковані або розфасовані в Україні, протягом одного року з дня набрання цим Законом чинності супроводжуються інформацією про їх походження в порядку, який діяв до набрання цим Законом чинності.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Б. ГРОЙСМАН

Опрос