Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно усиления государственной защиты граждан

Проект закона Украины от 10.12.2014 № 1386
Дата рассмотрения: 10.12.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення державного захисту громадян

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести наступні зміни:

1. До Цивільного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., N 40 - 44, ст. 356) внести такі зміни:

1) В Статті 551 пункт 2 після слів "може бути збільшений у договорі" доповнити словами ", за винятком тих правочинів, які укладаються між фізичною особою та банком".

2) В Статті 627 пункт 2 після слів "про захист прав споживачів" доповнити словами "та положень Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань".

2. До Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1997, N 5, ст. 28) внести наступні зміни:

1) В преамбулі другому реченні виключити слова та символи після слів "господарювання, а також фізичні особи".

2) Статтю 1 після слів "Платники грошових коштів" доповнити словами "(фізичні особи)".

3) В Статті 1 слово "пеню" замінити на "неустойку (штраф, пеню)", та після слів "за згодою сторін" доповнити словами "та не перевищує встановлений актом цивільного законодавства розмір".

4) В Статті 3 слово "пеня" замінити на "неустойка" у відповідних відмінках.

5) Після статті 4 доповнити статтями 41, 42 та 43 такого змісту:

"Стаття 41. Передача та/або переуступлення третім особам прав вимоги боргу фізичної особи перед банком або фінансовою установою може здійснюватися в разі порушення цією фізичною особою договірних зобов'язань та при погодженні з нею даної передачі та/або переуступлення прав вимоги. Якщо фізична особа заперечує проти такої передачі, вона має право погасити свою заборгованість на запропонованих банком умовах або відповідно до умов, запропонованих банком або фінансовою установою для передачі т/або переуступлення.

Стаття 42. У випадку нарахуванням суб'єктом господарської діяльності та сплати на основі його розрахунків та/або вимог платником грошових коштів неустойки в розмірі, що перевищує встановлені в статті 3 розміри, відповідний банк або фінансова установа зобов'язана повернути платнику суму переплати та сплатити штраф на користь держави в розмірі суми переплати в трьохденний строк після встановлення факту переплати.

Стаття 43. Контроль за виконанням положень статті 41 в межах своєї компетенції здійснює Національний Банк України та центральний орган виконавчої влади, визначений Кабінетом Міністрів України.".

3. До Закону України "Про Національний банк України" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1999, N 29, ст. 238) внести наступну зміну:

1) доповнити пункт 8 статті 7 наступним положенням ", в тому числі і за додержанням банками положень Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань;"

II. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім підпункту 1 пункту 1 цього Закону, який набирає чинності через три місяці після його опублікування. Кабінету Міністрів України та Національному банку України у тримісячний строк привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Б. ГРОЙСМАН

Опрос