Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно гарантий социальной и правовой защиты военнослужащих, выполняющих задачи в условиях правового режима военного положения или во время осуществления антитеррористической операции, и членов их семей

Проект закона Украины от 04.12.2014 № 1238
Дата рассмотрения: 04.12.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гарантій соціального та правового захисту військовослужбовців, які виконують завдання в умовах правового режиму воєнного стану або під час здійснення антитерористичної операції, та членів їх сімей

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законів України:

1. У Законі України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 15, ст. 190; 1997 р., N 12 ст. 103; 1999 р., N 48, ст. 410; 2004 р., N 45, ст. 503; 2006 р., N 37, ст. 318, N 51, ст. 519):

1) доповнити пункт 5 статті 9 абзацом другим такого змісту:

"Військовослужбовцям, які беруть участь у бойових діях в умовах дії правового режиму воєнного стану та/або беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, виплачується щомісячна винагорода за нормами і в порядку, що визначаються Кабінетом Міністрів України.";

2) доповнити абзац перший пункту 3 статті 11 абзацом дев'ятим такого змісту:

"Військовослужбовці, які брали участь у бойових діях в умовах дії правового режиму воєнного стану та/або брали безпосередню участь в антитерористичній операції, мають право на безоплатне санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристських базах Міністерства оборони України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів після скасування воєнного стану або закінчення антитерористичної операції";

4) доповнити статтю 13 пунктом 6 такого змісту:

"6. Діти військовослужбовців, які загинули під час виконання завдань в умовах воєнного стану та/або під час здійснення антитерористичної операції, мають право на позаконкурсне зарахування до військових ліцеїв, ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою, вищих військових навчальних закладів та вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, за умов успішного складення іспитів та відповідності іншим вимогам і правилам прийому до цих навчальних закладів".

II. У Законі України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист" (Відомості Верховної Ради України, 1998, N 40-41, ст.249, 2001 р., N 24, ст. 127; 2004 р., N 50, ст. 536; 2006 р., N 30, ст. 258):

1) статтю 5 доповнити пунктом шостим такого змісту:

"які виконували завдання в умовах правового режиму воєнного стану та/або під час здійснення антитерористичної операції.".

III. У Законі України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 29, ст. 399; 2002 р., N 35, ст. 262):

1) пункт а частини першої статті 36 викласти в такій редакції:

"а) членам сімей військовослужбовців, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи або виконанні інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), в тому числі під час проведення антитерористичних операцій, або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з'єднаннях та підпільних організаціях і групах, визнаних такими законодавством України, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи участю у бойових діях у мирний час - 70 процентів заробітку годувальника на кожного непрацездатного члена сім'ї. В таких же розмірах, незалежно від причини смерті годувальника, обчислюються пенсії членам сімей померлих інвалідів війни та членам сімей, до складу яких входять діти, які втратили обох батьків".

IV. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2015 року.

2. Встановити, що особи, яким раніше призначено пенсії в разі втрати годувальника відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", мають право на перерахунок пенсій з урахуванням положень цього Закону.

Якщо внаслідок перерахунку за нормами цього Закону розмір пенсії або виплачуваної її частини зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

3. Кабінету Міністрів України в місячний термін з дня набрання чинності цим Законом:

забезпечити проведення перерахунку раніше призначених пенсій особам відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень цього Закону;

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

 

Опрос