Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно обеспечения прав, свобод и интересов лиц в уголовном производстве

Проект закона Украины от 02.12.2014 № 1210
Дата рассмотрения: 02.12.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У Кримінальному процесуальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2013, N 9-10, N 11-12, N 13, ст. 88):

1) частину третю статті 174 викласти у такій редакції:

"3. У випадку закриття кримінального провадження слідчим або прокурором з підстав, передбачених цим Кодексом, арешт майна вважається скасованим з моменту винесення постанови про закриття кримінального провадження.".

2) частину одинадцяту статті 182 доповнити новими абзацами другим та третім такого змісту:

"Після закінчення строку дії ухвали про обрання запобіжного заходу у вигляді застави застава повертається підозрюваному, обвинуваченому або заставодавцю органом Казначейства, в якому відкрито депозитний рахунок суду, на який було внесено заставу, протягом п'яти робочих днів з дня надходження заяви про повернення застави.

До заяви про повернення застави обов'язково додається копія ухвали про обрання запобіжного заходу у вигляді застави, строк дії якої закінчився, та копія документа, що підтверджує факт внесення коштів як застави.".

3) статтю 182 доповнити новими частинами дванадцятою, тринадцятою та чотирнадцятою такого змісту:

"12. У випадку закриття кримінального провадження слідчим або прокурором з підстав, передбачених цим Кодексом, застава повертається підозрюваному, обвинуваченому або заставодавцю органом Казначейства, в якому відкрито депозитний рахунок суду, на який було внесено заставу, протягом п'яти робочих днів з дня надходження заяви про повернення застави.

До заяви про повернення застави обов'язково додається копія постанови про закриття кримінального провадження та копія документа, що підтверджує факт внесення коштів як застави.

13. У випадку закриття закриття кримінального провадження судом з підстав, передбачених цим Кодексом, або ухвалення виправдувального вироку застава повертається підозрюваному, обвинуваченому або заставодавцю органом Казначейства, в якому відкрито депозитний рахунок суду, на який було внесено заставу, протягом п'яти робочих днів з дня надходження заяви про повернення застави.

До заяви про повернення застави обов'язково додається копія рішення суду, що набрало законної сили, та копія документа, що підтверджує факт внесення коштів як застави.

14. Встановлення будь-яких додаткових вимог, крім визначених частиною 11 - 13 цієї статті, для повернення застави не допускається.".

2. У Законі України "Про банки і банківську діяльність" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, N 5-6, ст. 30):

1) частину першу статтю 59 викласти у такій редакції:

"Арешт на майно або кошти банку, що знаходяться на його рахунках, арешт на кошти та інші цінності юридичних або фізичних осіб, що знаходяться в банку, здійснюються виключно за постановою державного виконавця чи рішенням суду про стягнення коштів або про накладення арешту в порядку, встановленому законом. Зняття арешту з майна та коштів здійснюється за постановою державного виконавця, за рішенням суду або постановою прокурора чи слідчого про закриття кримінального провадження.".

3. У Законі України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2004, N 51, ст. 553):

1) частину другу статті 19 доповнити пунктом восьмим такого змісту:

"8) постанов слідчого або прокурора про закриття кримінального провадження.".

ІІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос