Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 255 Уголовного кодекса Украины (относительно установления уголовной ответственности для "воров в законе")

Проект закона Украины от 02.12.2014 № 1188
Дата рассмотрения: 02.12.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до статті 255 Кримінального кодексу України (щодо встановлення кримінальної відповідальності для "злодіїв в законі")

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести наступні зміни до статті 255 Кримінального кодексу України (Відомості Верховної Ради, 2001, N 25 - 26, ст. 131):

назву доповнити словами "або участь у ній";

доповнити новими частинами другою та третьою такого змісту:

"2. Зайняття особою вищого становища в злочинній ієрархії -

карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років.

3. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені особою, яка займає вище становище в злочинній ієрархії -

караються позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років або довічним позбавленням волі".

у зв'язку з цим частину другу вважати частиною четвертою;

доповнити приміткою такого змісту:

"Примітка. Особою, яка займає вище становище в злочинній ієрархії ("злодій в законі") є особа, яка відповідно до визначених у злочинному миру (злочинному середовищі) спеціальних правил поведінки в будь-яких формах організовує та/або керує злодійським миром (користується авторитетом у членів злодійського миру, надає їм завдання/доручення, що сприяють досягненню цілей злочинного миру, організовує злодійські розбори, бере участь у зібранні (сходці) "злодіїв в законі" тощо).

Злодійський мир (злочинне середовище) - будь-яке об'єднання осіб, які діють відповідно до встановлених, визнаних ними спеціальних правил поведінки, обумовлених соціальними зв'язками між всіма учасниками групи, їхніми загальними прагненнями, інтересами, взаємодопомогою, метою якого є залякування, погрози, примус, насильство, умови нерозголошення, злодійські розбори (вирішення спорів за допомогою погроз, примусу, насильства, залякування або інших незаконних дій), вчинення злочинів або підбурювання до вчинення злочинів, залучення інших осіб, у тому числі неповнолітніх до злочинних дій, з метою отримання неправомірного прибутку членами об'єднання або іншими особами".

II. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Б. ГРОЙСМАН

Опрос