Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 16 Закона Украины "О выборах депутатов Верховной Рады Автономной Республики Крым, местных советов и сельских, поселковых, городских голов" (относительно оптимизации состава местных советов)

Проект закона Украины от 19.12.2014 № 1150-2
Дата рассмотрения: 19.12.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до статті 16 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" (щодо оптимізації складу місцевих рад)

Верховна Рада України постановляє:

I. Статтю 16 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2010, N 35-36, ст. 491) викласти в такій редакції:

"Стаття 16. Визначення загального складу Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад

1. Рішення про загальний склад (кількість депутатів) обласної, районної, міської (крім районів, міст в Автономній Республіці Крим, міст Києва, Севастополя) ради приймається відповідною обласною радою поточного скликання не пізніш як за 50 днів до дня місцевих виборів у межах, визначених частиною четвертою цієї статті.

Рішення про загальний склад (кількість депутатів) районної, міської (районів та міст в Автономній Республіці Крим) ради приймається Верховною Радою Автономної Республіки Крим поточного скликання не пізніш як за 50 днів до дня місцевих виборів у межах, визначених частиною четвертою цієї статті.

Рішення про загальний склад (кількість депутатів) Київської, Севастопольської міської ради приймається відповідно Київською, Севастопольською міською радою поточного скликання не пізніш як за 50 днів до дня місцевих виборів у межах, визначених частиною четвертою цієї статті.

Рішення про загальний склад (кількість депутатів) районної у місті, сільської, селищної ради приймається відповідною районною у місті, сільською, селищною радою поточного скликання не пізніш як за 50 днів до дня місцевих виборів у межах, визначених частиною четвертою цієї статті.

2. У разі якщо місцева рада, яка має прийняти рішення про загальний склад (кількість депутатів) відповідної місцевої ради, яка має обиратися, у строк, установлений частиною першою цієї статті, не прийняла такого рішення, загальний склад відповідної місцевої ради, яка має обиратися, становитиме мінімальну залежно від чисельності жителів кількість депутатів, визначену частиною четвертою цієї статті.

3. Рішення про загальний склад (кількість депутатів) місцевої ради в разі призначення перших місцевих виборів приймається відповідно до статті 84 цього Закону та у межах визначених частиною четвертою цієї статті.

4. Загальний склад (кількість депутатів) сільської, селищної, міської, районної у місті, обласної ради має становити при чисельності:

1) до 1 тисячі жителів - від 6 до 8 депутатів включно;

2) від 1 тисячі до 3 тисяч жителів - від 8 до 10 депутатів включно;

3) від 3 тисяч до 5 тисяч жителів - від 10 до 15 депутатів включно;

4) від 5 тисяч до 20 тисяч жителів - від 15 до 18 депутатів включно;

5) від 20 тисяч до 50 тисяч жителів - від 18 до 23 депутатів включно;

6) від 50 тисяч до 100 тисяч жителів - від 18 до 25 депутатів включно;

7) від 100 тисяч до 250 тисяч жителів - від 20 до 30 депутатів включно;

8) від 250 тисяч до 500 тисяч жителів - від 25 до 38 депутатів включно;

9) від 500 тисяч до 1 мільйона жителів - від 30 до 45 депутатів включно;

10) від 1 мільйона до 2 мільйонів жителів - від 38 до 60 депутатів включно;

11) понад 2 мільйони жителів - від 38 до 75 депутатів включно.

Загальний склад (кількість депутатів) районної ради визначається із урахуванням кількості сіл (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися в територіальну громаду), селищ, міст районного значення, що входять до складу відповідного району, для забезпечення рівного представництва кожної територіальної громади у відповідній районній раді незалежно від чисельності такої територіальної громади.

Загальний склад (кількість депутатів) обласної ради визначається з урахуванням кількості районів, міст обласного значення, що входять до складу відповідної області, для забезпечення їх рівного представництва у відповідній обласній раді незалежно від чисельності жителів відповідного району, міста обласного значення.

Чисельність жителів відповідної адміністративно-територіальної одиниці визначається на підставі повідомлення органів державної статистики за станом на 1 січня року початку виборчого процесу місцевих виборів.

Чисельність жителів міста визначається на підставі повідомлення органів державної статистики за станом на 1 січня року початку виборчого процесу місцевих виборів.

5. Загальний склад (кількість депутатів) Верховної Ради Автономної Республіки Крим визначається Конституцією Автономної Республіки Крим.

6. Повідомлення про загальний склад відповідної ради оприлюднюється відповідною радою в місцевих друкованих засобах масової інформації протягом трьох днів з дня прийняття відповідного рішення згідно з частиною першою цієї статті.

II. Загальний склад (кількість депутатів) сільської, селищної, міської, районної у місті ради визначений цим Законом, встановлюється, починаючи з чергових місцевих виборів 2015 року.

III. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України 

В. Гройсман

Опрос