Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об основах государственной языковой политики" (относительно обеспечения статуса украинского языка как единого государственного и равенства региональных языков или языков меньшинств)

Проект закона Украины от 02.12.2014 № 1148
Дата рассмотрения: 02.12.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про засади державної мовної політики" (щодо забезпечення статусу української мови як єдиної державної та рівності регіональних мов або мов меншин)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про засади державної мовної політики" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2013, N 23, ст. 218) такі зміни:

1. Абзац перший частини першої статті 1 викласти у такій редакції:

"державна мова - закріплена Конституцією України мова, вживання якої обов'язкове в органах державної влади та місцевого самоврядування, державних та комунальних установах та організаціях, на підприємствах, у закладах освіти, науки, культури, у сферах зв'язку та інформатики тощо;".

2. У частині першій статті 3 слова "а також визнавати себе двомовним чи багатомовним і змінювати свої мовні уподобання" виключити.

3. Частину другу статті 4 викласти в такій редакції:

"2. Якщо чинним міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлені інші правила, ніж ті, що передбачені в законодавстві України про мови, то застосовуються норми міжнародного договору".

4. Статтю 10 викласти у такій редакції:

"1. Акти органів державної влади і місцевого самоврядування приймаються і офіційно публікуються державною мовою.

2. Акти місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування приймаються і публікуються державною мовою. У межах території, на якій поширена регіональна мова або мова меншини (мови), що відповідає умовам частини третьої статті 8 цього Закону, акти місцевих органів державної влади і органів місцевого самоврядування приймаються державною мовою та цією регіональною мовою, або мовою меншини (мовами) та офіційно публікуються цими мовами".

5. У статті 11:

1) частину 1 викласти у такій редакції:

"1. Мовою роботи, діловодства і документації органів державної влади та органів місцевого самоврядування є державна мова.

У межах території, на якій поширена регіональна мова (мови), що відповідає умовам частини третьої статті 8 цього Закону, в роботі, діловодстві і документації місцевих органів державної влади і органів місцевого самоврядування може паралельно з державною мовою використовуватися регіональна мова (мови)".

2) у частині другій після слів, цифр і знаків "статті 8 цього Закону, -" додати слово "паралельно".

3) у частині третій після слів, цифр і знаків "що вживають регіональну мову (мови), -" додати слово "і".

4) у частині п'ятій слова "або російською" виключити.

5) У частині шостій друге речення виключити.

6. У статті 18:

1) частину першу викласти в такій редакції:

"1. В економічній і соціальній діяльності державних підприємств, установ та організацій основною мовою є державна мова, а також вільно використовуються, регіональні мови або мови меншин, інші мови".

2) у частині третій слово "російської" виключити.

7. У статті 20:

1) у частині першій слова "в обсязі, достатньому для інтеграції в українське суспільство" виключити".

2) у частині дев'ятій друге речення виключити.

8. У статті 23:

1) частину першу викласти в такій редакції:

"1. Держава дбає про розвиток всіх форм культурного життя, гарантує вільне використання державної, регіональних мов або мов меншин у сфері культури, невтручання у творчу діяльність діячів культури і забезпечує реалізацію прав і культурних інтересів усіх мовних груп в Україні".

2) у частині слова "або регіональними мовами, або мовами меншин на замовлення дистриб'юторів і прокатників з урахуванням мовних потреб споживачів" виключити.

9. Частину п'яту статті 24 виключити.

10. У частині третій статті 28 слово "російської" виключити.

11. Розділ VIII "ВИКОНАННЯ ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО ЗАСАДИ ДЕРЖАВНОЇ МОВНОЇ ПОЛІТИКИ" виключити.

12. Найменування статті 32 викласти в такій редакції: "Відповідальність за порушення законодавства України про мови".

13. Статтю 32 викласти в такій редакції:

"Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи, громадяни у разі порушення законодавства про мови несуть відповідальність відповідно до законодавства України".

II. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Б. ГРОЙСМАН

Опрос