Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении дополнений в Гражданский кодекс Украины (по ограничению санкций относительно физического лица, просрочившего выполнение денежного обязательства)

Проект закона Украины от 27.11.2014 № 1042
Дата рассмотрения: 03.09.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення доповнень до Цивільного кодексу України (щодо обмеження санкцій стосовно фізичної особи, яка прострочила виконання грошового зобов'язання)

Верховна Рада України постановляє:

І. У Цивільному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., NN 40-44, ст. 356):

1. Пункт третій частини першої статті 611 після слів "сплата неустойки." доповнити текстом такого змісту: "Якщо боржником є фізична особа, яка не є підприємцем, то встановлений договором розмір неустойки за прострочення виконання грошового зобов'язання не може перевищувати облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується неустойка, від простроченої суми. При цьому загальний розмір неустойки (штрафу, пені) за весь період прострочення не може перевищувати величину відповідного грошового зобов'язання."

2. Частину другу статті 625 після слів "якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом" доповнити новим реченням такого змісту:

"Якщо боржником є фізична особа, яка не є підприємцем, то встановлений договором розмір цих процентів за прострочення виконання грошового зобов'язання не може перевищувати облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачуються проценти, від простроченої суми.".

ІІ. Прикінцеві та перехідні положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Встановлені договором суми неустойки за прострочення виконання грошового зобов'язання, що не сплачені боржником станом на день набрання чинності цим Законом, сплачуються у розмірі, що не може перевищувати облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується неустойка, від простроченої суми. При цьому загальний розмір неустойки (штрафу, пені) за весь період прострочення не може перевищувати величину відповідного грошового зобов'язання.

3. Встановлені договором відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України проценти за прострочення виконання грошового зобов'язання, не сплачені боржником станом на день набрання чинності цим Законом, сплачуються у розмірі, що не може перевищувати облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачуються проценти, від простроченої суми.

4. Кабінету Міністрів України протягом 30 днів з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос