Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в Закон Украины "О ценах и ценообразовании" (о неотложных мерах по защите прав граждан в условиях резкого повышения цен на социально значимые продовольственные товары)

Проект закона Украины от 27.11.2014 № 1021
Дата рассмотрения: 27.11.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення зміни до Закону України "Про ціни та ціноутворення" (про невідкладні заходи щодо захисту прав громадян в умовах різкого підвищення цін на соціально значущі продовольчі товари)

Верховна Рада України постановляє:

I. Частину першу статті 12 Закону України "Про ціни та ціноутворення" (Відомості Верховної Ради, 2013, N 19-20, ст. 190; 2014, N 1, ст. 4) викласти у такій редакції:

"1. Державні регульовані ціни запроваджуються на товари, які справляють визначальний вплив на загальний рівень і динаміку цін, мають істотну соціальну значущість, а також на товари, що виробляються суб'єктами, які займають монопольне (домінуюче) становище на ринку.

Державні регульовані ціни через визначення граничних рівнів рентабельності виробництва, торговельних надбавок (націнок) та постачальницько-збутових надбавок (постачальницької винагороди) до оптово-відпускної ціни виробника (митної вартості); граничних рівнів оптово-відпускних та роздрібних цін встановлюються на:

дитяче харчування;

борошно пшеничне вищого, першого і другого сорту;

борошно житнє обдирне;

хліб і хлібобулочні вироби;

макаронні вироби;

крупи;

яловичину, свинину (крім безкісткового м'яса);

м'ясо курей (крім філе);

ковбасні вироби варені;

молоко коров'яче;

сир кисломолочний;

сметану;

масло вершкове;

яйця курячі;

цукор білий.

Перегляд граничних рівнів рентабельності виробництва, торговельних надбавок (націнок) та постачальницько-збутових надбавок (постачальницької винагороди) до оптово-відпускної ціни виробника (митної вартості); граничних рівнів оптово-відпускних та роздрібних цін може здійснюватись виключно у разі та з ув'язкою до величини перегляду мінімального рівня заробітної плати та / або прожиткового мінімуму на одну особу у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Державні регульовані ціни можуть запроваджуватися на товари суб'єктів господарювання, які порушують вимоги законодавства про захист економічної конкуренції".

II. Прикінцеві і перехідні положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України протягом місяця з дня набрання чинності цим Законом:

1) привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

2) забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос