Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О неотложных мерах по защите прав граждан в условиях резкого повышения цен и тарифов на жилищно-коммунальные услуги

Проект закона Украины от 27.11.2014 № 1016
Дата рассмотрения: 27.11.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про невідкладні заходи щодо захисту прав громадян в умовах різкого підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги

Стаття 1. Протягом дії цього Закону:

а) житлово-комунальні послуги та спожиті у побуті природний газ і електроенергія оплачуються споживачами-фізичними особами за цінами і тарифами, встановленими Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень;

б) витрати домогосподарства на житлово-комунальні послуги не можуть перевищувати 10 % середньомісячного сукупного доходу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб.

У разі коли розмір плати споживачів за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах норм споживання з урахуванням пільг, які надаються відповідно до чинного законодавства, перевищує 10 % середньомісячного сукупного доходу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за спожиті комунальні послуги, таким споживачам призначається адресна житлова субсидія.

Стаття 2. Фінансування витрат на надання житлових субсидій здійснюється за рахунок асигнувань, які враховані в розрахунках розміру коштів, передбачених з Державного бюджету України до бюджетів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя у вигляді субвенцій місцевим бюджетам та бюджетам адміністративно-територіальних одиниць. Призначення житлової субсидії та контроль за її цільовим використанням здійснюється управліннями праці та соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, структурними підрозділами з питань праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад.

Житлова субсидія надається шляхом перерахування коштів на рахунок власників житла (уповноважених ними органів) та підприємств, що надають комунальні послуги та/або виплачується відділеннями поштового зв'язку чи перераховується на їх рахунок в банківській установі.

Розмір субсидії визначається як різниця між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та пічне побутове (рідке) паливо у межах норм споживання і обсягом встановленого законом обов'язкового відсотка середньомісячного сукупного доходу сім'ї або окремої особи. При зміні цін та тарифів субсидії призначаються протягом трьох місяців з часу підвищення розміру платежів. Норми споживання послуг затверджуються у встановленому законодавством порядку.

Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов'язані щомісячно сплачувати свою обов'язкову частку витрат на оплату цих послуг.

У разі наявності у домогосподарства заборгованості з оплати вартості спожитих житлово-комунальних послуг, субсидія призначається за умови укладення угоди про погашення цієї заборгованості між наймачем (власником) житлового приміщення та органом, що призначає субсидії, або надавачем послуг.

Порядок надання адресної житлової субсидії встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Стаття 5. Для громадян, які проживають на територіях адміністративно-територіальних одиниць Донецької та Луганської областей, у яких проводиться антитерористична операція, та які втратили внаслідок антитерористичної операції житло або не отримували житлово-комунальні послуги через неможливість їх надання, плата за житлово-комунальні послуги, пені та інші штрафні санкції за несплату (несвоєчасну оплату) житлово-комунальних послуг не нараховується протягом періоду до повного відновлення відповідного житла чи надання іншого житла, або протягом періоду до відновлення надання житлово-комунальних послуг.

Для громадян, які стали внутрішньо переміщеними особами внаслідок проведення антитерористичної операції, та які втратили внаслідок антитерористичної операції житло або, будучи зареєстрованими в установленому порядку як внутрішньо переміщені особи, не мають можливості користування житлом та не отримували через цю обставину житлово-комунальні послуги, плата за житлово-комунальні послуги, пені та інші штрафні санкції за несплату (несвоєчасну оплату) житлово-комунальних послуг не нараховується протягом періоду до повного відновлення відповідного житла чи надання іншого житла, або протягом періоду до повернення на постійне місце проживання та відновлення користування житлово-комунальними послугами.

Порядок визначення адміністративно-територіальних одиниць Донецької та Луганської областей, на території яких проводиться антитерористична операція, громадян та об'єктів, на яких поширюється дія цієї статті Закону встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Кошти бюджету України, та бюджетів інших фондів, за якими Україна не здійснює виплати на тимчасово неконтрольованої території, та за якими держава має заборгованість перед отримувачами цих коштів, повинні направлятись виключно на погашення таких боргів, чи на заходи та програми допомоги переселенцям. Порядок використання таких коштів приймається Кабінетом Міністрів України.

Стаття 6. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Стаття 7. Кабінету Міністрів України протягом місяця з дня набрання чинності цим Законом забезпечити:

1) внесення змін до діючої системи адресних субсидій для споживачів-фізичних осіб згідно норм закону.

2) приведення своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;

3) приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос