Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно принципов внешней политики и приоритетов национальных интересов Украины

Проект закона Украины от 02.12.2014 № 1014-2
Дата рассмотрения: 02.12.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо засад зовнішньої політики та пріоритетів національних інтересів України

З метою забезпечення і гарантування суверенітету, національної безпеки та захисту територіальної цілісності України Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У статті 11 Закону України "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики" (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., N 40, ст. 527):

1) у частині першій слово "позаблокова" виключити;

2) у частині другій:

абзац восьмий викласти в такій редакції:

"набуття членства України в Організації Північноатлантичного договору (НАТО), участь у створенні та розвитку європейської системи колективної безпеки";

абзац тринадцятий доповнити текстом наступного змісту:

"у зв'язку з цим забороняється участь України у будь-яких міжнародних або наднаціональних об'єднаннях, членство в яких суперечить політичній та економічній інтеграції України до Європейського Союзу;"

2. У Законі України "Про основи національної безпеки України" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., N 39, ст. 351; 2010 р., N 40, ст. 527; 2013 р., N 14, ст. 89, N 38, ст. 499; 2014 р., N 22, ст. 816):

1) в абзаці одинадцятому статті 6 слово "простір" замінити словами "та в євроатлантичний безпековий простір";

2) абзац п'ятий частини другої статті 8 викласти в такій редакції:

"забезпечення національної безпеки України через повноправну участь та взаємодію в загальноєвропейській та регіональних системах колективної безпеки, набуття членства у Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору (НАТО) при збереженні добросусідських відносин і взаємовигідного партнерства з сусідніми та іншими державами світу".

II. Прикінцеві положення.

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування.

2. Кабінету Міністрів України:

у місячний строк привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади власних нормативно-правових актів, які суперечать цьому Закону.

3. Рекомендувати Раді національної безпеки та оборони України привести Стратегію національної безпеки України у відповідність із цим Законом.

4. Рекомендувати Президентові України привести свої рішення у відповідність із цим Законом, в тому числі й Воєнну доктрину України.

 

Голова Верховної Ради
України

 

Опрос