Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно обеспечения проведения мобилизации и гарантий гражданам, проходящим военную службу по призыву во время мобилизации

Проект закона Украины от 27.11.2014 № 925
Дата рассмотрения: 27.11.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення проведення мобілізації та гарантій громадянам, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законів України:

1. У Законі України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., N 16, ст. 255; 2011 р., N 31, ст. 303) статтю 7 Закону України доповнити частиною 6 такого змісту:

"6. Громадянам України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, банками, фінансовими установами надається відстрочка по виконанню зобов'язань за кредитними та іпотечними зобов'язаннями, нарахування відсотків, штрафів, пені, інших обов'язкових платежів за такими зобов'язаннями припиняється, до моменту демобілізації таких громадян, строк дії таких зобов'язань продовжується на строк мобілізації, відповідно до цього Закону."

2. У Законі України "Про військовий обов'язок і військову службу" (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., N 38, ст. 324; 2009 р., N 30, ст. 418; 2010 р., N 12, ст. 117, ст. 118; 2011 р., N 45, ст. 487, N 50, ст. 539, зі змінами, внесеними Законом України від 17 травня 2012 року N 4711-VI), частину 3 статті 39 викласти в новій редакції:

"3. За громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, не припиняється державна реєстрація підприємницької діяльності фізичних осіб -підприємців. У випадку нездійснення ними підприємницької діяльності на час мобілізації, нарахування податків та зборів таким фізичним особам -підприємцям не здійснюється. Крім інших виплат, таким особам додатково нараховується мінімальна заробітна плата"

3. У Кодексі законів про працю України (Відомості Верховної Ради України, 1971 р., додаток до N 50, ст. 375 із наступними змінами), частину 3 статті 119 доповнити реченням такого змісту:

"При поновленні на роботі таких працівників, у тому числі державних службовців, спеціальні перевірки або будь-які додаткові процедури та перевірки не проводяться".

4. У Кримінальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 25 із наступними змінами та доповненнями), ст. 336 викласти в новій редакції:

"Ухилення від призову за мобілізацією, неналежне виконання військово-транспортного обов'язку (ухилення, невиконання) керівниками підприємств

Ухилення від призову за мобілізацією, неналежне виконання військово-транспортного обов'язку (ухилення, невиконання) керівниками підприємств - карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років".

5. Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення проведення мобілізації" від 27 березня 2014 року N 1169-VII (Голос України, 2014 р. N 60 - 61) пункт 1 Розділу II Прикінцевих положень викласти в новій редакції:

"1) Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, а також поширює свою дію на осіб, які були призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, до моменту вступу в дію цього Закону".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, а також поширює свою дію на осіб, які були призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, до моменту вступу в дію цього Закону.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ЛИТВИН

Опрос