Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно охраны биоразнообразия

Проект закона Украины от 27.11.2014 № 917
Дата рассмотрения: 29.01.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони біорізноманіття

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

4. У статті 11 Закону України "Про Червону книгу України" (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., N 30, ст. 201; 2009 р., N 19, ст. 259):

частину першу викласти в такій редакції:

"Охорона та відтворення об'єктів Червоної книги України забезпечуються органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами, що є суб'єктами використання тваринного і рослинного світу, власниками об'єктів Червоної книги України, власниками та користувачами земельних ділянок, у межах яких перебувають рідкісні і такі, що знаходяться під загрозою зникнення, види тваринного і рослинного світу, занесені до Червоної книги України";

в абзаці другому частини другої слова "або обмеження" виключити.

5. У Законі України "Про захист тварин від жорстокого поводження" (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., N 27, ст. 230; 2013 р., N 46, ст. 640; 2014 р., N 23, ст. 873):

1) статтю 20 доповнити частиною сьомою такого змісту:

"Забороняється використання ведмедів та вовків на мисливських випробувальних станціях, а також для проведення іспитів, змагань і притравки мисливських собак";

2) частину п'яту статті 25 викласти в такій редакції:

"Забороняються використання тварини у кориді, створення та діяльність пересувних звіринців, пересувних зоопарків та пересувних виставок диких тварин, а також діяльність дельфінаріїв, що не мають природної морської води".

3. У Законі України "Про мисливське господарство та полювання" (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., N 18, ст. 132 із наступними змінами):

1) абзац другий частини першої статті 19 після слова "крохалів" доповнити словами "черні червонодзьобої, нерозня, креха середнього, каменярки, казарок білощокої та червоноволої", після слова "галстучника" - словами "пісочників, плавунців, баранця великого", а слова "курочку водяну, пастушка" виключити;

2) абзац другий пункту 4 частини першої статті 20 після слова "петель" доповнити словом "капканів";

3) статтю 32 доповнити частиною п'ятою такого змісту:

"Забороняється селекційний відстріл тварин у природних заповідниках. Забороняється проведення селекційного відстрілу тварин іншим мисливцям у присутності особи, яка має дозвіл на селекційний відстріл";

4) у статті 33:

у частині першій слова "сорок, граків" виключити;

у частині третій слова "установлювати для них відповідні винагороди (пільги)" виключити;

у частині четвертій слова "сорок, граків і сойок" виключити.

2. У Законі України "Про природно-заповідний фонд України" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 34, ст. 502 із наступними змінами):

1) частину третю статті 12 після слів "служби охорони" доповнити словами "екологічної освіти";

2) статтю 18 доповнити частиною шостою такого змісту:

"Забороняється проведення рубок головного користування та всіх видів поступових та суцільних рубок, вирубування дуплястих дерев, а також добування піску та гравію в річках та інших водоймах у заповідній зоні біосферних заповідників";

3) статтю 21 доповнити частиною четвертою такого змісту:

"Забороняються проведення рубок головного користування та всіх видів поступових та суцільних рубок, вирубування дуплястих дерев, а також добування піску та гравію в річках та інших водоймах у заповідній зоні національних природних парків".

1. Абзац перший частини першої статті 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до N 51, ст. 1122) викласти в такій редакції:

"Торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях, а також торгівля видами тваринного і рослинного світу, занесеними до Червоної книги України, у тому числі вздовж автомобільних шляхів та в інших населених пунктах".

ІІ. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос