Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно государственной финансовой поддержки кредитных союзов в целях выполнения обязательств перед своими членами по возвращению депозитных вкладов (взносов)

Проект закона Украины от 06.10.2014 № 5132
Дата рассмотрения: 06.10.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких Законів України щодо державної фінансової підтримки кредитних спілок з метою виконання зобов'язань перед своїми членами по поверненню депозитних вкладів (внесків)

Верховна Рада України постановляє:

1. Внести до Закону України "Про кредитні спілки" (Відомості Верховної Ради України, 2002, N 15, ст. 101) такі зміни:

1) частину п'яту статті 3 доповнити новим абзацом такого змісту:

"У випадках неспроможності виконувати зобов'язання перед своїми членами по поверненню депозитних вкладів (внесків), кредитна спілка може отримувати державну фінансову підтримку у порядку, встановленому законом";

2) доповнити новою статтею 23-1:

"Стаття 23-1. Державна фінансова підтримка кредитної спілки

1. У разі неспроможності кредитної спілки виконувати зобов'язання перед своїми членами по поверненню депозитних вкладів (внесків), Національний банк України може надавати, на підставі подання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, фінансову підтримку кредитним спілкам, шляхом видачі довгострокового безвідсоткового кредиту на термін та у розмірах, необхідних для фінансового оздоровлення кредитної спілки, відновлення її діяльності та виконання нею зобов'язань перед своїми членами.

2. Розмір кредиту, термін та порядок його повернення встановлюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг за зверненням Правління кредитної спілки до якого додається відповідне фінансово-економічне обґрунтування.

3. Порядок та умови надання фінансової підтримки кредитним спілкам встановлюються Кабінетом Міністрів України.".

II. Внести до Закону України "Про Національний банк України" (Відомості Верховної Ради України, 1999, N 29, ст. 238) такі зміни:

1) У пункті третьому частини першої статті 7 після слів: "для банків" доповнити словами: "кредитних спілок";

2) частину 1 статті 42 доповнити новим пунктом 21 такого змісту:

"21) надає, на підставі подання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, фінансову підтримку кредитним спілкам, які неспроможні виконувати зобов'язання перед своїми членами по поверненню депозитних вкладів (внесків), шляхом видачі довгострокового безвідсоткового кредиту на термін та у розмірах, необхідних для виконання нею зобов'язань перед своїми членами. Розмір кредиту, термін та порядок його повернення встановлюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг за зверненням Правління кредитної спілки до якого додається відповідне фінансово-економічне обґрунтування. Порядок та умови надання фінансової підтримки кредитним спілкам встановлюються Кабінетом Міністрів України.".

III. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос