Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно информирования о содержании соли и трансжиров в продуктах питания)

Проект закона Украины от 24.09.2014 № 5105
Дата рассмотрения: 24.09.2014 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо інформування про вміст солі і трансжирів у продуктах харчування)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У Законі України "Про безпечність та якість харчових продуктів" (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., N 50, ст. 533 2010 р., N 9, ст. 83):

1) статтю 1 з урахуванням алфавітного порядку викладення термінів доповнити термінами такого змісту:

"сіль - мінеральна сполука, яка містить 93 - 99 % хлористого натрію і домішки, безпосередньо пов'язані з методом добуванні солі, може використовуватись як самостійна їстівна речовина та входити до складу різних харчових продуктів;";

"трансжирні кислоти (далі - трансжири) - всі геометричні ізомери поліненасичених або мононенасичених жирних кислот, які мають щонайменше один подвійний вуглецевий (-C-C-) зв'язок у трансконфігурації завдяки перериванню метиленовою групою (-CH2-CH2-);";

2) частину першу статті 38 доповнити пунктами 11 і 12 такого змісту:

"11) кількість солі у харчових продуктах з розрахунку на 100 грамів продукту, що відображається на етикетці написами: зеленого кольору "з низьким вмістом солі", якщо кількість не перевищує 0,3 грама; помаранчевого кольору "з високим вмістом солі", якщо кількість складає від 0,3 до 1 грама; червоного кольору "з надмірним вмістом солі", якщо кількість перевищує 1 грам. Вимога цього пункту не поширюється на випадки, коли сіль етикетується як самостійний харчовий продукт;

12) кількість трансжирів у харчових продуктах з розрахунку на 100 грамів загальної кількості жиру у продукті, що відображається на етикетці написами: зеленого кольору "з низьким вмістом трансжирів", якщо кількість не перевищує 0,05 грама, помаранчевого кольору "з високим вмістом трансжирів", якщо кількість складає від 0,05 до 2 грам; червоного кольору "з надмірним вмістом трансжирів", якщо кількість перевищує 2 грама.".

2. Частину першу статті 15 Закону України "Про захист прав споживачів" (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., N 7, ст. 84; 2010 р., N 9, ст. 84; 2011 р., N 47, ст. 531) доповнити пунктом 3-1) такого змісту:

"3-1) дані про кількість солі і трансжирних кислот (трансжирів) у продуктах харчування, що доводиться до відома споживачів у спосіб, визначений Законом України "Про безпечність та якість харчових продуктів";".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності через місяць з дня його опублікування, крім пункту 2 цього розділу, який набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону.

2. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня опублікування цього Закону:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити перегляд, прийняття і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

 

Голова Верховної Ради
України

О. ТУРЧИНОВ

Опрос